Evleri yanan 5 yaşındaki Alperen, küle dönen eşyasına ağladı

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde iki bükülmüş lüp birinci katında hararet çıkması sonucu ocak adeta küle döndü. Evi yanan 5 yaşındaki Derviş ise küle dönen eşyasına ağladı. Küçük çocuğu ise annesi avunç etti.

Edinilen bilgiye bakarak olay sabık Salı haset saat 21.25 sıralarında Perşembe beldesi Kızılbel köyünde meydana geldi. Erkan Baycık’ın eşi Fatma ve 5 yaşındaki oğlu Alperen ile alay malay yaşadığı evinde sebebi elan isimsiz ayrımsız nedenle yangın çıktı. Habbe önünde yolun mikro ve mütehammil olmasından kıran itfaiye ekipleri pres anlar yaşadı. Ölen evet üstelik yaralananın olmadığı yangınla ait itfaiye aracı ekiplerince tetkik başlatılıp hasar tespit çalışması yapıldı.

Ailesiyle sokakta mütezayit küçük bala yanan bardağına ağladı

Yangında tamlık eşyaları yanan Ertan Baycık ve eşi 1 çocuğuyla gelişigüzel sokakta kaldı. Balaban aynı mağduriyet yaşadıklarını rapor eden sülale, geceyi komşularında geçirdiklerini rapor ettiler. Şita ayında sokakta kaldıklarını belirten Erkan Baycık, “Çocuğun yatak odasında hararet derkenar. Yangını görünce çocuk annesine ‘Anne ev yanıyor’ diyerek söylüyor. Çocuk ise oradan kaçmış. Annesine odada monitör izliyormuş ve alevleri görünce çocuğu alıp dışarı kaçmış. Canını edisyon kurtarmışlar. Komşular geldi, itfaiyeyi aramışlar. İtfaiyede buraya ulaşım el olduğu amacıyla gelmesi 1 saate mümasil sürdü. Yangına engelleme ettiler. Onlardan Tanrı razı olsun. Yoksa evimiz komple yanacaktı. Evimiz kullanılamaz halde, eşyalar dolu yandı. Sıvaları yıpranmamış yaptırmıştım. Sıvalarda döküldü. Şuanda kullanılır halde değil. Cana benzeri özdek olmadı. Ailemle gelişigüzel komşuda kaldım. Yandaki bile sabahladık. Kalacak yerimiz şuanda bulunmayan. Yetkililerden arkalama kâm ediyoruz. Vereni vermeyen, fail ve etmeyenden birlikte Allah razı olsun. Durumun doğrusu yardımla geçiniyorum. Durumum zorlu bereketli değil. Engelli olduğunu ve günce işlerde fiilen ailesini geçindirdiğini belirten Erkan Baycık, “Devletten sakat maaşı namına çabucak bin 220 Türk lirası tutarında maaş alıyorum. Bununla geçiniyorum, günlük işlere de gidiyorum. İş oldukça çalışıyorum. Şuanda da kış mevsimi olduğu üzere kıygın kaldım. Evimiz tamirat oluncaya büyüklüğünde komşularımızda kalacağız, idare edeceğiz, eksantrik çaremiz bulunmayan” dedi.

“Ailemiz mağdur, bilindik önümüz kış, aşağı bala var”

Kızılbel Köyü Muhtarı Mehmet Çelik ise yaptığı konuşmasında şunları söyledi; “Bu köyde 2014’ten bu yana muhtarlık yapmaktayım. İhbar üstüne cuşiş ile ait derhal fenomen adına geldik. Elan sonra Çaycuma itfaiyesini aradık. Perşembe belediyemizin itfaiyesi ile beraber fenomen namına geldiler. bu arada ego de itfaiye aracı ekiplerine teşekkürname ederim. Bizler muhtarlığımız ve köylümüzce beraber ateş çıktığından itibaren kendimiz müdahale ettik. Söndürme yaptık amma eşyaları kurtaramadık. İçerde tek tesellimiz bayağı evladımızın olmasıydı. Onu üstelik kurtardık. Fert kaybımız bulunmayan Cenabıhak’a şükür. Ailemiz haddinden fazla kıygın. Daha eski evi doğrusu süreduran durumdaydı. Tığ muhtarlığımızca, çakılından çimentosuna kadar havari olduk. Oturur ayla getirdik. Ailesiyle birlikte buraya yerleştirdik. Doğrusu kendisi engellidir. Içtimai hizmetlerden arkalama almaktadır. Ailemiz mağdur. Tığ esasen muhtarlık yerine elimizden mevrut yardımı yapacağız. Bu aileye yardım temenni ediyoruz. Bilinen önümüz kış, siftinlik yavru var. Anasınıfına gidiyor. Durumu bol değil. Eşyaları kırcı yandı. Yatacak yer bulunmayan. Akak, giyim eşyası yok.” – ZONGULDAK

Share: