Gittiği kurs yardımıyla işyeri kurup çalıştıran oldu

Ordu’nun Ünye ilçesinde işlek 2 bala annesi dinç eş, açtığı butik çikolata işyeri ile hemcinslerine benzer oldu.

Ünye’bile aktif 2 çocuk annesi 33 yaşındaki Bent Helvacı, yıllar önceki süreduran olması nedeniyle değişik kurslara başvurdu. Temel mesleği saymanlık olan zinde karı, Ünye Tecim ve Uran Odası tarafından sunulan Avrupa Birliği onaylı ağırşak sayesinde çikolata yapmayı öğrenerek kişi işini kurdu. Helvacı, şimdilerde ise aldığı siparişleri yetiştirmeye çalışıyor.

“Kurslardan aldığım sükse beni iş yeri açmaya yöneltti”

Rabıta Helvacı, aldığı ağırşak ile kendini geliştirdiğini belirterek, “Esasen geçmişimde mutfakla hiç alakam yoktu fakat kursa giderek çikolata ile sütün birlikteliğini öğrenerek bu işi severek yapmaya başladım. Yani bir eş adına aynı özdek bulmak yahut tıpkı şeye sıfırdan kabul etmek bana tabiat vermeye başladı. Kurslarda aldığım müspet sonuçlar de beni benzeri gelişim yeri açmaya yöneltti. Ünye Tecim ve Sanayi Odası’nın Avrupa Birliği musaddak kursu yardımıyla kendimi geliştirdim” dedi.

“Esas mesleğim muhasebecilik”

Asıl mesleğinin saymanlık sektörü olduğunu söyleyen, Helvacı, “Benim ana mesleğim muhasebeydi. Bittabi aldığım kurslarla alay malay çikolata ile özdeşleşmeye başladım. Başaracağımı ve yapabileceğimi ego bile bilmiyordum. Kendimi geliştirdikten sonra çikolataya gestalt verilmesi, işlenmesi ve püf noktalarını öğrenerek bu işime bitmeme ediyorum” diye niteleyerek konuştu. – KALABALIK

Share: