GSK ve Microsoft iş birliğiyle Nepal’de “Çor Nezaret Projesi” başlatıldı

GSK ve Microsoft hareket birliğinde hayata geçirilen “Hastalık Gözaltı Projesi”, Nepal Esenlik ve Çor Çalışmaları Merkezi’nin destekleriyle başlatıldı.

GSK’dan yapılan açıklamaya bakarak, Nepal’de sivrisineklerin taşıdığı hastalıkların önüne geçmeyi amaçlayan projenin keyif ve hastalık alanındaki ortağı GSK olurken, Microsoft teknolojik destek sağladı.

Afiyet hizmetlerinde iklim değişikliğine mecbur küsurat çor ve virüslerde okazyon eşitsizliğine sahip olan toplumlara odaklanan proje, ısıtma kabilinden sivrisinekler yoluyla taşınan hastalıkların artışının önüne geçilmesi amacıyla Nepal’üstelik hayata geçirildi.

Salgınların tespitinin geciktiği toplumların önceliklendirildiği Çor Denetleme Projesi ile hastalıkların er tespiti ve yönetimi üzere kullanılmamış izlem stratejilerinin geliştirilmesi hedefleniyor. Projeden müspet çıktıların elde edilmesi halinde ihtiyaç duyan tamam toplumlara sunulması planlanıyor.

“Dezavantaja sahip toplumlara kâr sağlamayı önceliklendirdik”

Açıklamada görüşlerine saha verilen GSK Global Sağlık Direktörü Thomas Breuer, şu değerlendirmede bulundu:

“İklim değişikliği kaynaklı esenlik problemlerinin etkisi bu alanda hizmetin kısıtlı olduğu toplumlarda henüz kesif görülüyor. Süregelen abuhava değişikliğinden kaynaklanan hastalıkların yayılımının ise toptan çerçevede artması bekleniyor. Bu kapsamda Microsoft iş birliğinde hayata geçirdiğimiz Çor Gözaltı Projesi ile hastalıkların önlenmesinde dezavantaja topluluk toplumlara fayda sağlamayı önceliklendirdik.

Bu proje ile toplumların iklim değişikliğinin etkilerine afiyet alanında uzlaşma sağlamalarına destek olacak, onlara bilime dayalı çözümler sunacağız. GSK ve Microsoft yerine bu projeyi ayrımlı sektörlerden yenilikçi şirketlerin iklimle ilgilendiren keyif sorunlarına hal yetiştirmek üzere bire bir araya geldiğinde nelerin gibi olabileceğinin tüm benzeri örneği olarak görüyoruz.”

Microsoft Başkanı ve Başkan Yardımcısı Brad Smith bile teknolojik gelişmeler sebebiyle afiyet alanındaki birçok fırsat eşitliğinin önüne geçilebileceğini vurgulayarak şunlara dikkati çekti:

“Eskimemiş teknolojiler, toplumlarda abuhava değişikliğinden kaynaklı ortaya çıkan sorunların önüne geçilmesinde balaban aynı tekellüf oynuyor. Microsoft Premonition teknolojisi ile GSK’nın sağlık alanındaki uzmanlığını ayrımsız araya getirerek Nepal’deki halk sağlığı kuruluşlarının yararına olacak bir proje tasarladık. Microsoft namına kıvrak iş birlikleriyle dünya genelinde keyif alanındaki punt eşitsizliğinin aşılması amacıyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Share: