İçişleri Bakanı Aristokrat, Gaziler Haset programında konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Cumhuriyet’in 100’üncü yılının kutlanacağı 29 Ekim 2023’te Türkiye sınırları süresince tek benzeri terörist kalmaması üzere mücadele ettiklerini söyledi.

19 Ilkgüz Gaziler Günü zımnında Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı (TÜGŞAV) marifetiyle Pursaklar’dahi düzenlenen programa katılan Aristokrat, şehitleri ve gazileri katiyen unutmadıklarını, onların emanetine ehil çıktıklarını belirtti.

Aristokrat, Türk milletini, köklerinden, şehitlik ve yiğitlik anlayışından, ahlakından, sülale yapısından koparmaya çalışanların bulunduğunu rapor ederek, “Belki bizden daha çok paraları, çokça şişman propaganda bütçeleri var. Terör örgütlerinden LGBT derneklerine kadar belki herhangi bir soy organizasyonu kullanıyorlar ama manevi bariyeri aynı makule aşamıyorlar. Gazilerin ve martir ailelerinin ortaya koyduğu fideist, imanı aşamıyorlar, Allah’ın izniyle aşamayacaklar.” diye konuştu.

Yıldırı örgütü PKK’nın bundan sonra “saklanacak mahpushane aradığını” dile getiren Soylu, “Takkadak son iki ayda Eren Abluka Operasyonu ile neredeyse onları sindirmediğimiz, püskürtmediğimiz meydan kalmadı.” dedi.

Aristokrat, teröristlerin mağaralardan çıkamaz hale geldiğini söyleyerek, “Terör örgütünün Türkiye içerisindeki sayısı 120’nin altına düştü. Eskisi kabilinden gelişigüzel yerde fink atamıyorlar. Bize hava attıkları Tendürek Dağı’nda ayrımsız bir tane PKK teröristi namevcut, Tendürek arı sili.” ifadelerini kullandı.

Karadeniz Bölgesi’nde, Mersin’den Hatay’a, Osmaniye’den Gaziantep’e, Kahramanmaraş’tan Adıyaman’a kadar Amanos Dağları’nda benzeri yegâne yıldırıcı kalmadığını kaydeden Soylu, “Allah kader edecek, 2023 yılı 29 Ilk Teşrin yani Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılında milletimize sözümüzdür, Allah cevaz verecek, kahramanlarımızla beraber bu ülkenin içerisinde tıpkısı biricik terörist kalmayacak, herhangi bir yan tertemiz olacak.” şeklinde konuştu.

“ÇAKER, yıldırı örgütü PKK ve PYD’ye 2 bilyon dolar yardım yapmıştır”

Bakan Aristokrat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde savunma sanayisi ve asayiş güçlerinin profesyonelleşmesi noktasında alınan mesafeye meni ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Fakat düşmanlar ve hainler vesile kollamaktadır. Serencam 3 yılda BENDE, yıldırı örgütü PKK ve PYD’ye 2 milyar dolar zat bütçelerinden yardım yapmışlardır. Amerika Senatosundan müzaheret yapmışlardır. Terör örgütünün Amerika ve Avrupa marifetiyle sunma çokça desteklendiği ant diliminde terör örgütüne bildirme şişman darbeyi vurduk. Elden yıldırı örgütünü aşınmış etmiyoruz, vakit kaybetmeden terör örgütünün aklıyla, psikolojisiyle onu mahkum etmeye çalışmıyoruz, bir zamanda terör örgütünü destekleyen, bize bağlaşık kabil hasıl Amerika ve Avrupa’yı de aşınmış ediyoruz, yenmiş etmeye devam edeceğiz.”

Aristokrat, Türkiye’nin bölgesindeki sorumluluğuna dikkati çekerek, “Sorumluluğumuz 780 bin kilometrekarede kalmaz, Amerika ve Avrupa’ya Irak’tan üstelik elini çekme gücünü göstermeliyiz, Suriye’den de elini incizap gücünü göstermeliyiz, Afganistan’dan de Pakistan’dan dahi.” dedi.

“O politik partinin içerisindeki tek kimseye politika etme hakkı vermezler”

Icra Vekili Soylu, sabık günlerde HDP’li tıpkısı kişinin 15 yaşındaki kız çocuğunu yıldırı örgütü PKK’ya kaçırmaya çalıştığını belirterek, şöyle konuştu:

“Dünyanın neresinde, kaslı olsun, ufak tefek olsun, hangi ülkesinde şayet hakeza tıpkısı çizgi olsa o politik partiye değil siyasa etme hakkı, o siyasal partinin içerisinde olan tek kimseye politika yapma hakkı vermezler. Sedir 1 Ekim’dahi açılacak, o siyasal partinin mensupları gelecekler, TBMM’de oturacaklar. Terörle mücadelede elimizden geleni yaptığımız üzere, samimiyetimize inandığınız üzere yüz yüze geldiğimizde bugüne kadar ne aynı martir ailesinden hangi ayrımsız gaziden yer ufak tıpkı sitem sesi birlikte duymadık ama bire bir biricik sitem sesi duyuyorum: ‘Bunların Sedir’te ne işi var?’ diyerek sabahtan akşama kadar bu ülkede sitem sesi duyuyorum.”

“PKK’nın politik örgütü HDP, Türk siyasetine şantaj yapmaktadır”

Gelecek yıl yapılacak seçimlere bel fail İçişleri Bakanı Aristokrat, şunları kaydetti:

“PKK’nın siyasi örgütü HDP, Türk siyasetine şantaj yapmaktadır. CHP’ye ve özge bilcümle siyasi partilere şantaj yapmaktadırlar. Hakaret ediyorlar, sessiz kalıyorlar; ‘Bizsiz bunu yapamazsınız.’ diyorlar, sessiz kalıyorlar; ‘O koltuklarda oturuyorsanız, o ihaleleri alıyorsanız, sebebi biziz.’ diyorlar, sessiz kalıyorlar. Türk siyaseti, Amerika vesayetinden bilahare, Avrupa’nın vesayetinden bilahare ilk kez önümüzdeki seçimler üzere PKK vesayetinin altında şu anda inim inim inlemektedir. 2023 seçimlerine giderken, Cumhuriyet’in 100’üncü yılına giderken, tahammül edilebilmesi olanaklı değildir. TBMM’ye o insanlar etap attığı sürece, o Gazi Sedir’in ruhu eziyet çekmektedir. Onların, oranın etrafına birlikte gelememesi gerekmektedir ama maatteessüf ellerindeki imkanlar, esas tehalüf karışma koyulmak için, ‘Aman seçimi kazanalım dahi kimle olursa olsun.’ denilen ihata, ayrımsız zamanda büyükelçilerle beraber oturdukları o anlaşmaların tamamını bu millete tıpkı şantaj yerine kullanmaktadırlar.”

Süleyman Aristokrat, Türk milletinin, 2023 seçimlerine giderken PKK ve HDP’nin bu şantajını akseptans etmeyeceğini ve gerekli cevabı vereceğini söyledi.

“Değil vatanın benzeri parçasını, çakıl taşı taşını bile vermedik, vermeyeceğiz”

Iri Angajman Partisi Umumi Başkanı Mustafa Destici bile Türk askerinin, “ölürsem martir, kalırsam gazi” anlayışıyla cepheden cepheye koştuğunu belirterek, “Üstünde yaşadığımız topraklar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti dahi martir kanlarıyla sulanmıştır, martir kanlarıyla alınmıştır. Onun için bu vatanın aynı bedeli yoktur. Değil vatanın bir parçasını, bire bir çakıl taşı taşını üstelik vermedik, vermeyeceğiz.” dedi.

Türkiye’nin serencam yıllarda terörün mecmu unsurlarıyla savaş ettiğine ve büyük muvaffakiyet sağladığına dikkati calip Destici, “Bu coğrafyada olduğumuz sürece bize saldırmaya devam edecekler ama onlar ne yaparlarsa yapsınlar, tığ üstelik dünya var az çok bu coğrafyada olacağız ve ay belirtik şike bayrağın altında özgür ve müstakil şekilde yaşayacağız.” şeklinde konuştu.

Programın böylecene Rum Ajansı Umumi Müdürü Başkumandan Karagöz’ün üstelik aralarında bulunduğu gâh iletişim araçları mensupları ödüle müstahak görüldü.

Programa gâh milletvekilleri, Pursaklar Şehremini Ertuğrul Ciddi, Ankara Inanma Müdürü Servet Yılmayan, TÜGŞAV Genel Başkanı Lokman Aylar ile gaziler ve şehit yakınları katıldı.

Share: