İYİ Parti Yerli Yönetimler İstişare Toplantısı Samsun’da yapıldı

İYİ Parti Evcil Yönetimler Başkanlığınca hazırlanan Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı, Samsun’da gerçekleştirildi.

İYİ Tümen Yerel Yönetimler Başkanı Stabil Ergun ve Kadro Başkanvekili Erhan Yırtıkça, İlkadım ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Esnafla dostane fail Ergun ve Uz, elan sonra partililerle İlkadım Belediyesi ÇAGEM Derinti Salonu’nda planlı 5. Evcil Yönetimler İstişare Toplantısında ayrımsız araya geldi.

Ergun, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin borcunun, konuşu riskleri ve kırılganlığının her sabık periyot arttığını söyledi.

Türk Lirası’nın son 4 yılda dünyada genişlik çok ayar kaybeden dünyalık birimlerinden biri haline geldiğini öne süren Ergun, “Zahirî odur kim milli paramızın ayar kaybı devam edecektir. Para Şişkinliği, TÜİK rakamlarında de yüzdelik 80’leri aşmış durumdadır. Türkiye, zaman dünyanın arz yüksek enflasyonuna cemaat birkaç ülkesinden birisidir. Bu konuşu dengesizlikler ve bozulmalardan muhit Türkiye’bile gelir eşitsizliği giderek artmaktadır.” dedi.

İYİ Parti namına Türkiye’yi kriz konusunda akse yaratan bu sistemden tıpkı dakika önce kurtarmayı ve güçlendirilmiş mebus sisteme kavuşturmayı hedeflediklerini belirten Ergun, “Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin yarattığı tüm bu sorunları, İYİ Parti iktidarında donanımlı ve başarılı kadrolarımızla güdük sürede çözebileceğimize inanıyoruz. İktidarımızda insanları bahtiyar ve gelecekten ümitli benzeri devlet, demokratik ve gönençli tıpkı Türkiye’yi inşa edeceğiz. İYİ Fırka olarak mücadelemizin özü budur.” ifadelerini kullandı.

Erhan Yordamlı dahi Türkiye açısından sonuç mertebe büyük benzeri seçime gidildiğini söyledi.

Seçimi alamadıklarında imdi Türkiye’nin cümle değişikliğini tartışmayacağını kaydeden Yordamlı, “Yumruk bir seçim olacak ama başaracağız ve biz sahadayız, siz sahadasınız. Toplumun çok okkalı şekilde hem sistemi hem iktidarı değiştirmeye yönelik bire bir isteği var.” diye konuştu.

Milletin kendilerine uymazlık görevi verdiğini dile getiren Uz, “Sorunlarına tercüman olmamız gerekir ve bunu ısrarla yapmamız geçişsiz. Bunu Türkiye Büyük Budun Meclisinde yapıyorsak, Sedir üyelerinin üstelik bunu yerel meclisinde yapması geçişsiz.” diyerek konuştu.

Konuşmaların peşi sıra basın vabeste devam eden toplantıya İYİ Öğür Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Yerli Yönetimler Başkan Yardımcıları Burhanettin Kocamaz, Behçet Saatcı ile Mete Koca, İlkadım Belediye Reisi Necattin Demirtaş, İYİ Öğür Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy ile Giresun, Kalaba, Sinop il başkanları ve partililer katıldı.Share: