Kaftancıoğlu: “Seneye 8 Mart’ı Burada ve Bütün Meydanlarda Kutlayacağız. Bir Tane Adama Cebin Çok Kadın”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 8 Mart Dünya Amele Kadınlar Günü kapsamında Taksim’de planlı 21. İstanbul Feminist Tün Yürüyüşü’ne müsaade verilmemesini eleştirdi. Kaftancıoğlu, barikatlar ve yersiz yollara dayalı görsellerle, ” 14 Mayıs’tan sonra hakeza aynı fotoğrafı isteseniz de çekemeyeceksiniz. Seneye 8 Mart’ı burada ve hep meydanlarda kutlayacağız. Yegâne adama karşı çok eş” paylaşımı yaptı.

İstanbul Taksim’bile ‘8 Mart Acun Amele Kadınlar Günü’ kapsamında düzenlenen 21. İstanbul Feminist Tün Yürüyüşü, Beyoğlu Kaymakamlığı marifetiyle yasaklandı. İstanbul Valiliği’nin kararı doğrultusunda de polis güçleri mıhsıçtı önlemler alıp, barikatlar kurarken, Taksim ve Şişhane yer altı treni istasyonları dahi kapatıldı. Bunun konusunda kadınlar, Cihangir Eğik Otoparkı önünde ayrımsız araya geldi. Karaköy’de toplanan ayrımsız kadro eş de barikatları aşarak Taksim’e daha çok.

“KADINLARA SÖZÜMÜZ OLSUN”

CHP İstanbul İl Başkanı Sevgili Kaftancıoğlu ve CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ile Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Mebus Ahmet Süslü dahi Cihangir’den kadınların eylemine katılarak bindi verdi. Kaftancıoğlu, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bilcümle kadınlara buradan sözümüz olsun. Seneye 8 Mart’ta takkadak İstanbul’üstelik değil Diyarbakır’birlikte, Mardin’de Kahramanmaraş’ta birlikte her yerde kadınlar 8 Mart’ı özgürce kutlayabilecek. Bu koşullarda yaşadığımız sonuç 8 Mart. Bu 8 Mart’a yasaklarla 3 karı cinayeti ile giriyoruz. Dünyanın tekmil otoriter yönetimleri sunma çokça korktuğu molekül kadınlardır. Şuradaki sesi, enerjiyi görenler, ucu bucağı sıfır kadınları görenler tabii korkar. Korkmakta haklılar. Kadınlar bu iktidarın sonunu 14 Mayıs’ta getirecek” dedi.

Kaftancıoğlu sosyal medya hesabından üstelik “14 Mayıs’tan bilahare böyle tıpkı fotoğrafı isteseniz da çekemeyeceksiniz. Seneye 8 Mart’ı burada ve bilcümle meydanlarda kutlayacağız. Biricik adama cebin çok karı” paylaşımı yaptı.

“ÖNÜMÜZDEKİ 8 MART’TA TAKSİM MEYDANI’NDA BULUŞMAK ÜZERE”

Kaftancıoğlu, toplumsal medya hesabından yaptığı ikinci paylaşımında ise CHP İstanbul İl Örgütü’nden kadınlarla birlikte katıldığı eylemden karelerle alay malay “Önümüzdeki 8 Mart’ta Taksim Meydanı’nda karşilaşmak üzere…” dedi.

Share: