LGBT karşıtı yürüyüşe “Zihniyetler çok azılı” diyerek aksülamel gösteren Aleyna Tilki’nin Çorum’daki konseri fek edildi

Osmancık Belediyesi’nden zaman yapılan yazılı açıklamada, Aleyna Tilki’nin 2022 Pırlanta Pirinç Ekin ve Sanat Festivali kapsamında ilçede 24 Ilkgüz Cumartesi haset vereceği konserin, Tilki’nin zaman İstanbul’da yapılan LGBTİ zait karşıtı eyleme müteveccih tepkisi dolayısıyla iptal edildiği duyuruldu.

OSMANCIK BELEDİYESİ’NİN AÇIKLAMASI

Osmancık Belediyesi’nin açıklamasında şunlar kaydedildi: “Belediyemizce Osmancık pirincinin tanıtımı için organize edilen 2022 Pırlanta Düğü Firez ve Konferans Festivali, 16-25 Eylül 2022 tarihleri beyninde kültür ve musahabe etkinlikleri, sportif ameliyat, domestik etkinlikler, panayır ve ulusal konserlerle düzenlenmektedir. Curcuna kapsamında ‘halk konseri’ ve ‘bilgisizlik konseri’ doğmak için iki ayrı konser planlanmıştır. Gençlerimizin önerisiyle bilgisizlik konserine hanende Aleyna Tilki davet edilmiştir.

İlçemiz kadim medeniyetlere sülale sahipliği yapmış devir ve hars şehridir. Osmancık halkı, sanata ve sanatçıya iri derece vermektedir. Ancak şarkıcı Aleyna Tilki’nin röportajlarında ve 17.09.2022 tarihinde toplumsal medyada yapmış olduğu kültürümüzle bağdaşmayan açıklamaları, halkımızın nezdinde üzüntüyle karşılanmıştır. 24 Eylül Cumartesi haset düzenlenmesi planlanan dinleti, zaman itibariyle iptal edilmiştir. Kamuoyuna nazikâne duyurulur.”

NE OLMUŞTU?

Aleyna Tilki, sosyal iletişim araçları hesabında evvel yaptığı paylaşımda, İstanbul’da bugün yapılan LGBTİ pozitif karşıtı yürüyüşe ilişik şu mesajı yayınlamıştı: “LGBTİ artı karşıtı yol hangi evet? Toplumda yarattığınız ayrımcılığın benzeri karması yok mu zannediyorsunuz? Duygu ve seksüel dünyalarımızın protesto edilmesi doğaya yeraltı! Zihniyetler çok korkunç.”Share: