Manisa yer sarsıntısı bölgesi amacıyla üretmeye devam ediyor

Asrın felaketi kendisine nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra Manisa’dan deprem bölgesine yardımlar devam ediyor. Ilbay Yaşar Karadeniz, Manisa’dahi sarsıntı bölgesine devam etmek için üretilen ürünleri yerinde inceleyerek, yapılan çalışmalar karşı yetkililerden vukuf aldı.

Hare Ihdas firması, Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Polinas Mesleksel ve Ustalık Küçük Asya Lisesi, İsmet İnönü Kız Ustalık ve Çığır Lisesi, Mesleki ve Beceri Küçük Asya Lisesi ile Şehzadeler El Eğitim Bilimi Merkezini müzakere yazar zelzele bölgesine yeter olmak için üretilen ürünleri yerinde inceleyici Ilbay Karadeniz, daha sonradan eşi Zehra Karadeniz ile alay malay Manisa’daki depremzede vatandaşlarla yemekte bir araya geldi. Vali Karadeniz, evvel namına Dalgır Rekiz firmasını konuşma etti. Yer Sarsıntısı bölgesine saymak üzere üretilen rekiz duş-cağ üretimini durumunda inceleyen Vali Karadeniz, yetkililerden hikmet aldı. Vali Karadeniz’e Meneviş Prefabrik firması vasıtasıyla 110 sayı inşa duş-banyonun üretilerek deprem bölgesine sevkiyatının yapılacağı bilgisi verildi.

Vali Karadeniz, daha sonradan Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Mesleksel ve Maharet Anadolu Lisesi ile Polinas Mesleksel ve Teknik Küçük Asya Lisesi’ne ziyarette bulundu. Öğrenci ve öğretmenler vasıtasıyla üretilen kurma tuvaletleri yerinde inceleyici Ilbay Karadeniz’e Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Mesleki ve Maharet Küçük Asya Lisesi aracılığıyla 12 sayı (çiftli) seyyah abdesthane üretiminin yapıldığı, Polinas Mesleksel ve Ustalık Küçük Asya Lisesi tarafından bile 25 adet (çiftli) seyyah tuvalet üretimi yapıldığı bilgisi verildi.

İsmet İnönü Kız Ustalık ve Patika Lisesi ile Mesleksel ve Beceri Küçük Asya Lisesi’ni bile ziyaret fail Ilbay Karadeniz’e İsmet İnönü Mesleki ve Maharet Anadolu Lisesi Müdürlüğünce 289 adet hemayar, 300 sayı kutup battaniye, 22 sayı yastık, 27 skor heybetli tulum, 4 sayı bala tulum, 6 adet eldiven, 3 skor eşofman takımı, 4 nüsha giyilebilir battaniye üretimi yapıldığı, Manisa Mesleki ve Beceri Küçük Asya Lisesi Müdürlüğü’nün üstelik 220 sayı soba ürettiği bilgisi verildi.

Son yerine Şehzadeler Halk Terbiye Merkezini müzakere fail Vali Karadeniz, sarsıntı bölgesine satılmak için üretilen tay, polar vb. mahsulat karşı yetkililerden hikmet alarak, emeği geçenlere teşekkür etti.

Depremzedelerle yemekte tıpkısı araya geldi

Ilbay Yaşar Karadeniz ve eşi Zehra Karadeniz, Ayşe Hafsa Padişah Cesaret ve Yurtlar Kurumu Kız Mektepli Yurdu’nda artan depremzede vatandaşları yemekte ağırladı. İlk olarak depremzede vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaları üzere kurulan yardım malzemelerinin toplandığı alanı inceleyen Ilbay Karadeniz ve eşi, depremzede vatandaşlarla bile yakından ilgilendi. Oyun alanındaki çocuklarla aynı araya mevrut Ilbay Karadeniz ve eşi, çocuklara muhtelif hediyeler verdi. Vali Karadeniz ve eşi Zehra Karadeniz, elan sonradan depremzede vatandaşlara kemirmek ikramında bulundu. Vatandaşlarla arkadaşça fail Ilbay Yaşar Karadeniz, depremzede vatandaşları Manisa’de hamam tıpkısı yuvada barındırmak üzere yekpare imkanları kullandıklarını tabir ederek, depremin yaralarını hep alay malay saracaklarını söyledi. – MANİSA

Share: