Manisa’da depremzedeler yararına kermes düzenlendi

Manisa İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Manisa Şubesi tarafından depremzedelere müzaheret etmek amacıyla kermes düzenlendi.

3 dönme boyunca sürecek olan kermesin açılışına Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, eşi Zehra Karadeniz, Manisa İl Müftüsü Hasan Hüseyin Güller, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Pınar, Şehzadeler Şehremaneti Başbuğ Yardımcısı Mehmet Kavas, AŞAMA Manisa İl Temsilcisi Ümit Atman, sivil topluluk kuruluşu temsilcileri katıldı.

Kermeste satışa verilen yiyeceklerden elde edilecek gelirin depremzedelere bağışlanacağı belirtildi.

Yaşanan felaketten milyonlarca vatandaşın etkilendiğini belirten Vali Yaşar Karadeniz, “Milletimiz gelişigüzel ant olduğu gibi bu depremde bile büyüklüğünü gösterdi. Kenetlendi, tıpkısı araya geldi. Manisa’ya birlikte teşekkürname ediyorum. İlk günden itibaren umum halkımız yardıma koştu. Bu kermes birlikte bu çorbada tuzumuz olsun, katkımız olsun diyen insanlarımızın destekleriyle yapılıyor.” dedi.

Depremlerin ardından balaban tıpkı seferberlik başlatıldığını vurgulayan İl Müftüsü Dr. Hasan Hüseyin Güller birlikte kermese ürünüyle, emeğiyle, parasıyla, duasıyla yardım sağlayan cümle hayırseverlere teşekkürname ettiğini belirtti.

Güller ayrıca İl Müftülüğü olarak evvel günden itibaren nakdi 15 milyon liranın üzerinde Türkiye Din Vakfı Genel Merkezi üzerinden AFAD’a konfirmasyon edildiğini, 30 milyon liradan çok de ayni yardımların yapıldığını dahi kaydetti

Konuşmaların arkası sıra Müftü Güller marifetiyle dua edildi. Ilbay Karadeniz ve tören düzeni üyeleri eliyle açılış kurdelesi kesildi.

Share: