Meteoroloji Havza Müdürü Kayaç uyardı, “Sıcaklıklar zaman normallerinin 5i le 8 merhale üstünde seyredecek

– Hava Bilgisi Toprak Müdürü Kaya uyardı, “Sıcaklıklar zaman normallerinin 5i le 8 mertebe üzerinde seyredecek”

ELAZIĞ – Sıcaklıklardaki artışa özen çekici Hava Bilgisi 13. Kesim Müdürü Ömer Faruk Kaya, ” Sıcaklıklar sezon normallerinin 5 ile 8 etap üzerinde seyredecek. Günün bildirme faziletli sıcaklığı 38 ile 40 evre, akşam yeryüzü düşük yalım ise 20 ile 21 adım beyninde olması beklenmektedir” dedi.

Meteoroloji 13. Mıntıka Müdürlüğü, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Bingöl ve Tunceli’de vatandaşları sıcaklara karşı uyardı. Sıcaklıkların erte itibariyle mevsim normallerinin 5 ile 8 basamak üstünde çıkacağı ve aksata haset akşama kadar süreceği bildirildi.

Uyarılarda bulunan Meteoroloji 13. Kesim Müdürü Ömer Faruk Kayaç, ” Yapmış olduğumuz sonuç analizlere bakarak, ilimiz genelinde albeni, açıkça ve beş altı bulutlu bazen modüler bulutlanmış geçmesi beklenmektedir. Sıcaklıklar mevsim normallerinin 5 ile 8 aşama üzerinde seyredecek. Günün sunu yüksek sıcaklığı 38 ile 40 rütbe, gece yer bağan flama ise 20 ile 21 adım beyninde olması beklenmektedir. Rüzgarların cenup ve garp yönlerde belli belirsiz, arada sırada ılımlı kuvvette eseceği adisyon edilmektedir. İlimiz genelinde bölgemizde beklediğimiz yüksek sıcaklıklara karşı, vatandaşlarımızın sıra ışınlarının sarp geldiği 11.00 ile 16.00 saatleri beyninde tetik olmaları gerekiyor. Koskocaman işleri olmadığı taktirde korunmalarında kâr olduğunu düşünüyorum” diye niteleyerek konuştu.Share: