Muratpaşa’dan sarsıntı bölgesin 200 deri ve 18 taşımalık

Muratpaşa Uray Başbuğ Ümit Uysal, Türkiye’yi sarsan yer sarsıntısı felaketinin ardından bölgeye bugüne kadar 200 keçe ve 18 taşımalık atıf ettiklerini belirterek, “İhtiyaç devam etiği sürece hem zelzele bölgesinde hem birlikte Antalya’de çalışmaya bitmeme edeceğiz” dedi.

Muratpaşa Belediyesi, depremin iri yıkıma sebep olduğu Hatay’ın Samandağ ilçesine 6 taşımalık henüz gönderdi. Konteynerler güzeşte akşam saatlerinde yola çıkarken Başbuğ Uysal da serencam hazırlıkları yerinde inceledi. Komutan Uysal, bugüne kadar yer sarsıntısı bölgesine 200 oba ve yola çıkan son kafileyle alay malay 18 konteyner gönderdiklerini söyledi. “İhtiyaç bitmeme etiği sürece hem sarsıntı bölgesinde hem üstelik Antalya’birlikte çalışmaya bitmeme edeceğiz” diyen Başbuğ Tevazulu, Antalya’ya gelen depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılandığı ücretsiz mağazalardan ise 52 bin 436 kişinin yararlandığını aktardı.

Başkan Uysal, ayrıca sarsıntı bölgesinde arama-kurtarma ve arkalama çalışmalarına katılan uray çalışanlarıyla da bir araya geldi. Başkan Uysal, deprem felaketinin ilk günlerinden itibaren Muratpaşa’nın, Antalya’nın arkalama elinin çokça acul benzeri şekilde bölgeye uzandığını söyledi. Uysal, “Muratpaşa’mızın, Antalya’mızın sevecenlik ve yardım elini, desteklerini arz gür şekilde, olması gerektiği kabil yansıttığınız amacıyla teşekkür ederim” dedi. – ANTALYA

Share: