NAZIR KİRİŞCİ BAZI ÇEVRELERİN OYUNCAĞI HALİNE GELMİŞ HAİNLERİN GİRİŞİMLERİNİ GÖRMEYE BAŞLADIK

TARIM ve Orman Bakanı Birim Kirişci, “Evvel gece itibarıyla yeni işler başladı. Türkiye’nin çıktı sonuç yıllarda elde etmiş olduğu yaşayış ve sükun ortamını yeniden baltalamak, bu konuda kâh çevrelerin oyuncağı haline gelmiş olan hainlerin, ülkemizdeki insanları ve ülkemize gelen misafirleri erinçsiz edici birtakım girişimlerinin olduğunu görmeye başladık” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, Bakan Yardımcısı Nihat Pakdil, Hayvancılık Genel Müdürü Salih Çelik ile tıpkısı kol güruh ve ziyaretler amacıyla Hakkari’ye geldi. Yüksekova’daki Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda Vali ve Şehremaneti Komutan Vekili İdris Akbıyık, YANLIŞSIZ Öğür Hakkari İl Başkanı Abdulmuttalip Özbek, çalım amirleri vasıtasıyla karşılanan Vekil Kirişci, geçmiş yerine valiliği konuşma etti. Kirişçi, il onur defterini imzaladıktan sonradan çekicilik amirleri ve siyasal parti temsilcilerinin bulunduğu toplantıya katıldı. Toplantının arkası sıra mütekellim Nazır Kirişci, göreve başladığı günden bu yana ülfet ettiği 47 ilde 73 etkinlik gerçekleştirdiklerini belirtti. Departman paydaşları toplantısının 32’ncisini Hakkari’birlikte yaptıklarını kaydeden Kirişçi, şöyle konuştu:

“Bildiğiniz kabil dün gece itibarıyla bundan sonra yeni tıpkı operasyon başladı. Türkiye’nin imdi akıbet yıllarda elde etmiş olduğu hayat ve sükun ortamını yeniden sabote etmek, bu konuda bazen çevrelerin oyuncağı haline gelmiş olan hainlerin ülkemizdeki insanları ve ülkemize mevrut misafirleri erinçsiz edici bazı girişimlerinin olduğunu görmeye başladık. İstiklal Caddesi’nde bombalı geveze sonucunda 6 vatandaşımız hayatını kaybetti, 81 vatandaşımız birlikte hatırlarsanız yaralanmıştı. Hayatını kaybeden kardeşlerimize Rabb’imden yağmur yalvarma ediyorum, dertli olanlara bile evgin şifalar diliyorum ama İstiklal Caddesi yeniden sakat heyecanına, eksiklik hareketliliğine kavuştu. Milletimizin buna derbent vermeyeceğini, irtibat ve kardeşlik içerisinde olduğunu aynı yol henüz gösterdi ve tabi ki bunların meccani kalmaması gerekiyordu. Geçkin tekrar Osmaniye’dahi tıpkı dönem evvel rahmeti rahmana uğurladığımız İnak ailesinin bir mensubu olan çeri kardeşimizi orada ailesini müzakere ederek taziyelerimizi sunduk. Tabii bu coğrafya el aynı coğrafya. Bu coğrafya eskiden ecdat bunun bedellerini ödemiş ve biz ödüyoruz. artık ödenmemesi üzere haddinden fazla nazik bir mücahede gösteriyoruz. 40 yıla fazla süreden beri verdikleri tahribatı, millet olarak hepimiz biliyoruz ancak devletimiz güçlüdür, milletimiz devletimizle birliktedir. Bu manada Sayın Cumhurbaşkanı’mızın talimatlarıyla serencam bu saldırılara yönelik başlatılan karşı işler bile yeryüzü azından bunlara çıktı argıt verilmeyeceğini, iyicene zihinlerine kazımaları, bilmeleri noktasında kocaman bire bir operasyondur. Bu zamana kadar bu operasyonlarda hayatını kaybetmiş, bütün bu devlet adına savunan kardeşlerimize, askerimize, sivilimize, korucumuza, polisimize, bütün asayiş unsurlarımıza ve vatandaşlarımıza yeniden rabbimden rahmet niyaz ediyorum. Onlar ölüler değil onlar Rabb’imin kendi katına aldığı bu talih üzere kanlarını ve canlarını feda etmiş yiğitler ve şehitlerimizdir.”

‘İYİ Kİ DEZENFORMASYON YASASI ÇIKMIŞ’

Operasyona balya mevrut Hakkari ziyaretini çokça manalı ve durumunda bulduğunu belirten Bakan Kirişci, kentin güvenli olduğu sürece Türkiye’nin birlikte güvende olacağını, burada alelhusus düzenlilik güçlerimin elde ettiği başarının haddinden fazla kocaman olduğunu kaydetti. Osmaniye ziyareti sırasında aynı yurttaş ile arasında geçen diyaloğu de anlatan Kirişci, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Geri Osmaniye’deydik. Üreticilerimize hangi büyüklüğünde dokunmaya çalıştığımızı ve bu konularda aldığımız aksiyonları da elhak görüyorsunuz amma tıpkı şeye çokça seviniyorum. İyi ki dezenformasyon yasası balkon zira tıpkı şeyin kuşkusuz çarpıtılabileceğini çokça boş delili, çokça vazıh tıpkısı örneği geri Osmaniye’de yaşanmış. Ego çokça özen etmemiştim. Tıpkı memleketli derneğini, federasyon derneğimizin ziyareti esnasında Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde mukim olan tıpkı vatandaşımızın kulaklarının alçak işittiğini ve bilahare alelhusus hususi tıpkısı alet de kullandığını üstelik öğrendim. Bu kişinin benim alarga üstelik olsa tıpkısı sıhriyet bağımın olduğu bir hayat olduğunu dahi bilahare öğrendim. Takdir edersiniz ki ben Kahramanmaraş doğumluyum, 1978’de Adana’ya gelmişim. Yani bunun üzerinden 44 sene esbak, gerek istemiz Adana’üstelik kariyerim olan terbiye, akademik avlu daha sonradan birlikte etkin yöntem atılan durumda. Ayrımsız gelişim insanı namına, gine orada faaliyetlerimiz oldu. Deminden bu çerçevede dahi vatandaşımızın, benim rahmetli dedemin kendi özellikle eskiden işlettiği, o bölgede tarımsal sulama gayeli olarak geçer not tıpkısı su arkı ile ilişkin ‘Bunun geleceği ne olacak, bu akmaz hangi olacak’ diye niteleyerek rapor ettiğinde benim da tıpı tıpına ifadem şu oldu. ‘O akmaz değil, sen onun adını üstelik rapor edemiyorsun’ dedim. Bu özlük adının doğru rapor edilmediği şeklinde şişman tıpkı çarpıtmaya maruz eskimiş. Benim öyle bir ifadem olmadı. Ego kaldı kim kişinin adını bile bilmiyorum. Kişi, kendini tanıtmaya çalışan biri fakat benim söylediğimi dahi duymadığını de kulağındaki cihazlarla ilişkin olduğu birlikte esasen arkadaşlarımızın değerlendirmesi oldu. Benim insanlara zahir davrandığımı insanlar çokça gür agâh. Katiyen, vatandaşı bayağı rüyet yoktur. İyi ki dezenformasyon yasası çıkarmışız. Icabında bu haberi yayanlara birlikte türel yollarla muktezi davalar açacağımı birlikte belirtmek isterim. Hakkari’ye ilk defa geliyorum. Bununla ait üstelik bilcümle mahcubiyetimi valimize, ülke başkanıma ve Hakkari halkına nakletmek isterim. Zira bu asıl şehirlerimiz maalesef ayrıntılı yıllarla terörle zikredildi. Yaşayış ortamı ile gelişigüzel bir nice misafirler buraya geliyor. İnşallah bu erinç hep böyle devam kıymetiharbiye.”

Açıklamanın arkası sıra Icra Vekili Kirişci, esnaf ziyareti yaparak sorunlarını dinledi. Hakkari’ye eşi Hanife Kirişci ile mevrut Kirişçi, henüz bilahare partisinin yer başkanlığında düzenlenen toplantıya katıldı.

Share: