Sanmar Denizcilik Gençler Türkiye Şampiyonası tamamlandı

Türkiye Kürek Federasyonu eliyle Adıyaman’ın Gölbaşı Gölü’nde planlı Sanmar Denizcilik Gençler Türkiye Şampiyonası tamamlandı.

Adıyaman Valiliği, Gölbaşı Kaymakamlığı, Adıyaman Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü ve Gölbaşı Belediyesi’nin destekleri ile düzenlenen Sanmar Denizcilik Çoluk Çocuk Türkiye Şampiyonası, 26-28 Ağustos tarihlerinde Adıyaman’ın Gölbaşı Gölü’nde gerçekleştirildi. Türkiye’nin eskimemiş tıpkı kürek parkuruna eş olması amacıyla bünye edilen Gölbaşı Gölü Parkuru, Türkiye Çoluk Çocuk Şampiyonası ile evvel yarışlara familya sahipliği yapmış oldu. Tarihinde ilk kez kürek yarışlarına ocak sahipliği işleyen Adıyaman’da 20 kulüp ve 500’ü fazla dinç sportmen uğraş etti. 26 Ağustos’ta eleme yarışları, 27 ve 28 Ağustos tarihlerinde ise final yarışlarının düzenlendiği organizasyonda kazanan ekiplere ödüllerini Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı Erhan Ertürk ile alay malay Ilbay Mahmut Çuhadar, SELIM Fırka Saylav Ahmet Münevver, Gölbaşı Kaymakamı İhsan Ayrancı, Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Bahadır ve Gölbaşı Belediye Reisi İskender Yıldırım verdi.

Etkinliğin balaban ayrımsız şekilde geçtiğini kaydeden Vali Çuhadar, “Kasırga dorukta iletilmek evire çevire şey, inşallah gayrı takımlarımızda tıpkısı sonraki yarışmamızda Fenerbahçe gibi davranırlar. Ben paydaşlık sağlayan bilcümle takımlarımıza teşekkürname ederim. Ben bu etkinlikte emeği güzeşte herkese teşekkürname ederken, bu organizasyonun Gölbaşı ilçesinde gelenekselleşeceğine olan inancım ile seneye kavuşmak için” dedi.

DOĞRU Fırka Adıyaman Mebus Ahmet Münevver ise konuşmasında, “Türkiye Gençler Kürek Şampiyonası ile Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde mihman ettiğimiz sporcularımızın müsabakalarını heyecanla izledik. Ben gelecekte Adıyaman’ın kürek sporlarında dünya çapımda tıpkısı suret olacağına inanıyorum. Merhale işleyen tam sporcularımızı kutluyor emeği geçen sabık herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Milli Topluluk kampları dahil olmak için gittikçe pek haddinden fazla etkinliği Adıyaman’birlikte akdetmek istediklerini tamlayan Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı Erhan Ertürk, 29 Ilk Teşrin’üstelik Adıyaman’de gerçekleştirilecek Kürek Maratonu’nun birlikte müjdesini verdi.

29 Ilk Teşrin’üstelik Adıyaman’da düzenlenecek kürek maratonu için heyecanlı olduklarını belirten Ertürk, “Bu yarışlar bize gösterdi ki Adıyaman’ın coğrafyası ve tarihi doku akarsu, tekmil dünyayı cezbedebilecek seviyede. Genişlik bodur zamanda esasen burada buluşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Bize bu yarışlarda tükenmez bire bir eforla destek veren herkese teşekkürname ediyorum” ifadelerini kullandı.

Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Fikret Batur ise Adıyaman’bile gerçekleştirilen Çoluk Çocuk Türkiye Kürek Şampiyonası ile Teşrinievvel ayında düzenlenecek olan Acun Kürek Maratonu ile Adıyaman akarsu sporları merkezi haline geleceğini benzeri zamanda kürek sporunda tıpkı marka kent olacağını dile getirerek bindi veren herkese teşekkürname etti.

Düzenlenen müsabakaların arkası sıra gerçekleştirilen bergüzar töreninde yürek ve madalyalarını alan Fenerbahçe ile Galatasaray takımlarının sevinç gösterilerine protokol üyeleri üstelik eşlik ederek bütün birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Final yarışlarının ardından alınan sonuçlar şöyle:

Canlı Kadınlar: 1. Fenerbahçe, 2. Orta Şark Maharet Üniversitesi, 3. Sakarya Kürek ve Kano

Dinç Erkekler: 1. Fenerbahçe, 2. Anadoluhisarı Kürek, 3. Galatasaray

Yıldız Kadınlar: 1. Fenerbahçe, 2. Sakarya Büyükşehir Belediye, 3. Sakarya Kürek ve Kano

Yıldız Erkekler: 1. Fenerbahçe, 2. Hereke Nuh Çimento, 3. Anadoluhisarı Kürek

Oldukça Kadınlar: 1. Fenerbahçe, 2. Galatasaray, 3. Şişecam Çayırova

Siktirici Rical: 1. Fenerbahçe, 2. Anadoluhisarı Kürek, 3. Sakarya Kürek ve Kano – ADIYAMAN

Share: