Siirt’te eylem ve yürüyüşler 15 gün yasaklandı

Siirt Valiliği site genelinde rastgele soy toplantı, yol, basın açıklaması, kıtlık grevi, yurt eylemi, miting, sergilik açılış, otağ ihdas, beyanat tefviz kadar etkinliklerin 15 devir süreyle yasaklandığını duyurdu.

Siirt Valiliği yapılan açıklamada, site genelinde seçkin kalem kavuşum, üslup, basın açıklaması, açlık grevi, yurt eylemi, miting, sergilik küşat, keçe ihdas, beyanat fesih kadar etkinliklerin 15 dönüş süreyle yasaklandığını duyurdu.

Açıklamada, “Yıldırı örgütü PKK/KCK’nın müzahir iz organları ve genel ağ sitelerinden sıklıkla davet gayeli provokatif paylaşımlar yapılarak ilde ilkin oluşmak amacıyla mutluluk genelinde kanunsuz eyleme dönüşen basın açıklamaları kadar birçok faaliyetlerin gerçekleştiği, kamu düzeni ve güvenliğinin kıytırık hayatı durduracak veya kesintiye uğratacak şekilde bozulacağına ilişik korkulu belirtilerin bulunduğu hususu göz önüne alındığında berrak alanlarda soy kavuşum, üslup, matbuat açıklaması, kıtlık grevi, oturma eylemi, miting, sergilik açım, deri kurma, bildiri, broşür tefviz, ası, pankart asma gibi el ve kaza mülki sınırlarımız içerisinde 2911 sınırlanmış Güruh ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. ve 19. Maddeleri ile 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun ilgili maddeleri layıkıyla 1 Son Teşrin saat 00.01’den 15 Kasım saat 23.59’a büyüklüğünde 15 dönem yasaklanmıştır” denildi. – SİİRT

Share: