Son an malumat! Şehit yakınının otomobilini araklayan nefer tutuklandı

Martir yakınının otomobilini araklayıcı eş tutuklandı

TEKİRDAĞ Tekirdağ’da oto hırsızlığı ve ev malzemeleri hırsızlığına karışan bire bir hayat tutuklanırken, çaldığı otomobilin geçtiğimiz günlerde martir yakınına ait Dertli’da kâin otomobil olduğu öğrenildi.

Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi ilçesinden oto hırsızlığı ve iki ayrı otodan gürültülü sistemleri ve oto teyplerin çalınması sonucu meydana gelen arakçılık olayları ile ilişkin, Güvenlik Büro Müdürlüğü Hırsızlık ve Cepçilik Departman Amirliği ve Marmaraereğlisi İlçe Itimat Müdürlüğü ekiplerince alay malay cerrahi müdahale gerçekleştirildi. Yapılan çalışmalar sonucu arakçılık olaylarını gerçekleştiren şahısların G.K., M.K ve B.S. isimli kişiler oldukları tayin edildi. Çalınan vasıta, Çorlu İlçe Inanma Müdürlüğü ekiplerince metrukiyet halde bulundu. Çalındıktan bilahare terk edilen otomobilin, şehit yakınının otomobili olduğu öğrenildi.

Konu ile ilgilendiren yapılan çalışmalarda karanlık şahısların değişik hırsızlık olayları gerçekleştirmiş olabilecekleri değerlendirilerek, şahıslara ilgili olduğu belirleme edilen ikamette yapılan kontrollerde ganimet olduğu değerlendirilen 1 nüsha TV, 1 skor tablet, 1 skor ses hoparlörü, 1 nüsha uydu alıcısı ele geçirildi.

Şüpheli şahıslardan M.K. çıkarıldığı Adli mercilerce tutuklanarak ceza yürütüm kurumuna gönderildi.

Share: