Tapu ve Kadastronun depoda duran eşyaları yavru sitesine enformatik sınıfı ve kütüphane oldu

Edirne’dahi Tapu ve Kadastro 14. Nahiye Müdürlüğünün kullanılmayan eşyalarından Melahat Hulusi Datenin Çocuk Evleri Sitesi’nde kütüphane ve enformatik sınıfı oluşturuldu.

Tapu ve Kadastro 14. Nahiye (Edirne) Toprak Müdürü Hayrullah Akdemir’in çağrısıyla Edirne, Tekirdağ, Kırklareli ve ilçelerindeki Tapu ve Kadastro Müdürlüklerindeki işsiz durumdaki eşyalar Edirne’ye getirildi.

Tasnif edilen eşyalardan natamam olanlar tamamlandı, dingildek olanlar ise yenilendi. Elde edilen elektronik beyin, müellif, masa, sandalye, sergen kadar eşyalarla çocuk sitesindeki tıpkı oda kitabevi ve bilişim sınıfı namına dizayn edildi.

Sınıfın açılışını Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık sitede kalan çocuklarla yaptı. Kırbıyık, sınıfın aynalı olmasını diledi.

Akdemir bile düzentileme arkadaşlarının emek harcayarak çocukların verim alabileceği bire bir düzlük oluşturduğunu bunun mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Çocukların derslerini ve araştırmalarını iyice ayrımsız ortamda yapacağını belirten Akdemir, “İnşallah bu kardeşlerimizden eskimemiş Atatürkler yeni Fatih Şehriyâr Mehmetler, eskimemiş Kuşçu Aliler ve selen adamları yarar. Kütüphane ve bilişim sınıfının oflaz olmasını diliyorum.” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilim Adamı Özbaş bile bilcümle kamu kuruluşları ve hayırseverlerin desteklerini yanlarında hissettiklerini, bunun kendilerine tehlikeli verdiğini tabir etti.

Törenin arkası sıra Ilbay Kırbıyık ve tören düzeni üyeleri derinti salonunda çocuklarla bir araya gelerek ahbapça etti.

Share: