Taşova’ya 500 yabanlık “yıpranmamış” merbut spor salonu

Amasya’nın Taşova ilçesine, Toyluk ve Spor Bakanlığı ve Spor Toto Teşkilatı yoluyla imzalanan protokolle 500 şahsiyet bağlı spor salonu yapımı üzere ihaleye çıkılıyor.

Taşova Belediye Başkanı Alay Öztürk, bire bir müddet ilk Ankara ziyaretinde konuyu ele almış, Rehberlik ve Teftiş Başkanı Hasan Baterist ile birlikte Spor Kıç Düzenleme Başkanı Bünyamin Bozgeyik’le görüşmüştü. Toyluk ve Spor Bakanı’nın üstelik onayıyla 25 yıllık spor salonu yenilenerek ilçeye kazandırılacak.

Taşova’birlikte 1997 yılın dahi yapımı tamamlanan 25 yıldır deli dolu ayrımsız şekilde geçer not Taşova Bağlı Spor Salonu’nun ancak kuzuluk gelmesi ve salonunun yağmurlu günlerde çatıdan suyun sahaya sızması, duvarlarında sıva çatlaklarının oluşması kabil ters davranışlar meydana gelmesinden dünya salon yenilecek.

Taşova Şehremini Saraka Öztürk sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, “İlçemize ve spora istek veren hemşehrilerimize berceste olsun. Emeklerinden belde Cahillik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Kasapoğlu’na, Toyluk ve Spor Bakanlığı Kılavuzluk ve Denetleme Başkanı hemşehrimiz Hasan Baterist’ya milletvekillerimize, AK Öğür İl Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkürname ediyorum” ifadelerini kullandı. – AMASYA

Share: