Tekirdağ yerel haberi: Tekirdağ Valisi Saika: “Allah bizi şehitlerimize ve gazilerimize karşı utangaç etmesin”

Tekirdağ Valisi Ermiş Sebep, Ergene ilçesi ziyaretleri çerçevesinde evvel olarak Ergene Şehit ve Gazi Aileleri Içtimai Teavün ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti. Ilbay Yıldırım, ziyarette yaptığı açıklamada, “Cenabıhak bizi, şehitlerimize ve gazilerimize alın mahcup etmesin” dedi.

Ziyarette, Ergene Martir ve Gazi Aileleri Içtimai Teavün ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Kızoğlankız, Vali Sebep’a dernek faaliyetleri hakkında vukuf verdi. Ardından konuşan Vali Saika, “Şehitlerimize ve gazilerimize minnettarlık borçluyuz. Vatanın ayrılamaz bütünlüğü için hayatını kaybeden mecmu şehitlerimize ve canlarını ortaya koyan gazilerimize minnettarız. Şehitlerimizin aileleri bizim ailelerimizdir. Gazilerimiz ve aileleri bizim ailelerimizdir. Cenabıhak bizi, şehitlerimize ve gazilerimize karşı mahcup etmesin” ifadelerini kullandı.

Ilbay Yıldırım’a, ziyaretleri esnasında Ergene Kaymakamı Mehmet Tehlikesiz Taşçı, Tekirdağ İl Güven Müdürü Mehmet Melik Fındık, İl Güllabi Başbuğ Yardımcısı Uyanık Miralay Kasıt Balık Adam ve kaymakamlık protokolü zevcelik etti. Ziyaret, şehit ve gaziler üzere yapılan duanın ardından sona erdi. – TEKİRDAĞ

Share: