Vekil Soylu: Ne ahit Erdoğan kudret oldu, müşterilerim Alevi olduklarını söyleyebildiler (2)

‘TÜRKİYE 20 YILDA HADDINDEN FAZLA SEFER KATETTİ’

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Silvan ziyaretinin ardından beraberindeki heyetle birlikte Hazro ilçesine geçti. Burada bozuk uray binası bahçesinde vatandaşlarla ayrımsız araya gelen Bakan Aristokrat, Türkiye’nin serencam 20 yılda çokça misil katettiğini belirterek “Recep Tayyip Erdoğan takkadak sefer, köprü, baraj yapmadı, Vakit Kaybetmeden çekirdeksel santral, hemen yenilenebilir erke santralleri yapmadı. Vakit Kaybetmeden Türkiye’yi 21’nci yüzyıla hazırlamadı. Makul kalıplarda dayatılmış zihinlerin duvarlarını kırdı, hepimizi rahatlattı. Hepimizin özgüveni namına geldi” dedi.

Nazır Soylu, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın nazik ayrımsız devrimci olduğunu ve bu ülkede haddinden fazla öz değiştirdiğini tabir ederek, şunları söyledi:

“Terörle mücadelede bambaşka ayrımsız adım attı. Vatandaşına hışımla giden benzeri fehamet değil, ceberrut tıpkı heybet anlayışıyla değil, umum tersi, terörle mücadelede terörü kırmızı iz gören, onun dışında vatandaşına hizmetkar olan bir fehamet anlayışının nasıl olabileceğini ve şüphesiz kalburüstü olabileceğini ortaya koydu. Dünyaya muhtaç olmadan etrafımızda Irak istikrarsızlaştırılmışken, etrafımızda Suriye istikrarsızlaştırılmışken, zaman ‘Diyarbakır’üstelik evire çevire şehirmiş evet’ diyorlar dışarıdan gelenler. Verimli Diyarbakır geri da güzelce şehirdi bugün bile güzel şehir yarın dahi iyice site olacak. 2008’da fırka umumi başkanıydım. Bire Bir monitör programına çıktım. İlk göstergeç programım. Sunucu bana ‘dindar mısınız?’ dedi. ‘Dindarım’ dedim. Izlence sonunda anonsör bana böyle tıpkısı soruya böyle bire bir cevap verilebileceğini on paralık tahmin etmedim dedi. DÜRÜST Parti’nin 6’ncı, 7’nci yılı olmasına rağmen bibi 28 Gücük Ay rüzgarları esiyordu. Bibi teessürat vardı. Amma zaman cümle hangi oldu. Sabık hafta Bismil’deydim. Belki bu aksata apayrı benzeri yerde olacağım. Hocalarımızla Kuran kursu açıldı. Ne oldu kefaret mi değişti. Bunlar bizim değerlerimiz. ‘Oh’ diyorum ya bunu yapacak zihniyete geldik. Hepimizin çocukları ‘erte ben doktor olacağım, ben mühendis olacağım ego hoca olacağım’ diyerek bildi. Hakkari’üstelik 2017- 2018’e büyüklüğünde benzeri bir tane bala tıp fakültesi kazanamadı. Zaman 26 şerha bala tababet fakültesini kazandı. Bu bizim Türkiye’miz, bu bizim memleketimiz. Yekpare de bize reva. Bunu bu ulus başardı. Demokrasiyle bunu yazmak olağan benzeri hareket değildir. Türkiye bunu demokrasi ile milletin iradesiyle yaptı.”

Yakınlarında KAYAÇ, Serhat ÖZDEMİR/DİYARBAKIR,

Share: