20 yaşındaki gencin öldüğü alacak verecek meselesinde tevkif

20 yaşındaki gencin öldüğü algı verecek meselesinde tutuklama

BURSA – Bursa’da bir evde çıkan kavgada bıçakla yaralanan canlı, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Olayla ilgilendiren faaliyet başlatan ekipler 4 kişiyi gözaltına aldı. Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin arkası sıra irsal edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece 1’i tutuklanırken 3’ü adli kontrol amacıyla erkin bırakıldı.

Fenomen, 15 Mesafe Perşembe günü suret Sebep ilçesi Meydancık Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, bir evden kavga sesleri duyan vatandaşlar, durumu polise bildirdi. İhbar üstüne olay namına mevrut polis ekipleri habbe ortamında bıçaklanarak yerde kanlar içerisinde küsurat İsmail Aslantürk ile karşılaştı. Polis Güçleri ekipleri durumu derhâl keyif ekiplerine bildirdi. Fenomen adına mevrut esenlik ekipleri, çok zaman kaybederek vahim yaralanan İsmail Aslantürk’ü fenomen yerinde yaptığı ilk müdahalesinin arından Faziletkâr İhtisas Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Aslantürk, hastanede yapılan tam müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olayla ait anket başlatan Güvenlik Idarehane Müdürlüğü’ne ilişkin Cinayet Çağ Amirliği ekipleri, olayın faili olan Atılganlık D. ve olay yaşanırken orada bulunan kuzenleri Atmaca D. (23), İsmailcan D. ve Yağmur P.’yi Yıldırım ilçesi Küçük Asya Mahallesi’nde saklandıkları evde yapılan operasyonla kıskıvrak yakaladı. Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından atıf edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece olayı gerçekleştiren Hamaset D. tutuklanırken değişik 3’ü ise adli kontrol amacıyla azade bırakıldı.

Öte yandan, İsmail Aslantürk’ün Cesaret D.’ye el telefonu satışından sâdır takanak verecek meselesi zımnında bıçak çektiği, daha bilahare ise Büzük D.’nin bıçağı elinden alarak Aslantürk’e fırlattığı, bıçağın fut kısmında mevcut dirimsel önemi mevcut bire bir damarı kesmesi sonucu Aslantürk’ün hayatını kaybettiği öğrenildi.

Share: