Oyuncu Imge Koçyiğit Batmanlılarla buluştu

Yeşilçam’ın idareci oyuncularından Hülya Koçyiğit, “Batman 5. Kitap Fuarı”nda söyleşiye katıldı.

Koçyiğit, Il uğrunda düzenlenen fuar kapsamında gerçekleştirilen söyleşide, elan ilk gelip gördüğü kentin edebiyata, kültüre ve sanata ilgi göstermesinin kendisini çok mutlu ettiğini dile getirdi.

Türk sinemasının halkla bütünleştiğine işaret fail Koçyiğit, insanların sevgisini doğruluk edebilmek amacıyla haddinden fazla çalıştığını anlattı.

Bugüne büyüklüğünde 200 civarında film yaptığını ve bu filmlerin çoğunda ayrımlı farklı insanların hayatlarını anlatmaya çalıştığını anlatan Koçyiğit, şöyle konuştu:

“Sinema öyle zihayat benzeri iletişim uzlaştırıcı ki birbirimizi hiç görmesek birlikte tanımasak üstelik ayrımsız filmle tanışıyoruz. Bizler sinemada bizden sonrakilere makul örnek olmak için çaba harcama ettik. Bazı kayırıcı o filmlerde gördüğü karakterleri kat sayı alıyor. Sinema âdeta insanların hayatını değiştirecek kadar yaşayan, insanları yakınlaştıran işlek tıpkısı sanattır. O yüzden beyaz perde diyoruz. İçinde literatür dahi var, enstrüman birlikte.”

Koçyiğit, sevginin sanatçılar üzere önemli aynı ayar olduğunu belirterek, kendisini bu yüzden çokça bahtlı gördüğünü tabir etti.

Share: