Adının verildiği okulun öğrencilerinin 29 Ilk Teşrin gösterisinde duygulandı

Adının verildiği okulun öğrencilerinin 29 Ilk Teşrin gösterisinde duygulandı

ZONGULDAK – Zonguldak’ta Atatürk ve Cumhuriyet ekonomik orotaryo gösterisini izleyenler duygu kırcı anlar yaşadı. ÖZEV Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Bozuk TBMM Başkanı Köksal Küresel’ın eşi Saime Global bile adının verildiği Saime Global Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin hazırladığı oratoryoda duygu dolu anlar yaşadı.

Zonguldak Valiliği marifetiyle Atatürk Ekin Merkezin’üstelik 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri doğrultusunda ‘Atatürk ve Cumhuriyet Altını’ konulu oratoryo düzenlendi. Atatürk Kültür Merkezin’dahi düzenlenen oratoryoya, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Düz, ÖZEV Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Sakat TBMM Başkanı Köksal Global’ın eşi Saime Global katıldı.

Ardından Saime Global Sosyal Bilgiler Lisesi öğrencileri eliyle 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı anısına şiirler okundu. Hazırlanan gelişmemiş film izlendi. Programda Ankara Kerem Tiyatrosu Sanatçıları ve lise öğrencileri birliket oratoryo gösterisi sergiledi. Protokol üyeleri da ellerindeki Türk Bayrakları ile gösteriye eşlik etti. Saime Küresel programın böylece his meşgul anlar yaşayarak ayağa kalkıp öğrencileri alkışladı. Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, “Tebrik Kartı programları çerçevesinde Saime Global hanımefendinin öncülüğünde Saime Global Lisesi’nin programını bütün bu arada balaban ayrımsız coşkuyla izledik. Şişman bire bir kasırga ve mutluluk duyduk. Bu komütatör ile Cumhuriyetimizin 99. yılını kutluyor. Henüz nice yılların bu ülkenin bu milletin yaşayış ve mutlu şekilde yaşamasına araç olmasını diliyorum” dedi.

ÖZEV Mütevelli Heyeti Başkanı Saime Global da “Hepinizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun. Bu emaneti taşıyacak olan ve yüceltecek olan gençlerimize hep gönlümle başarılar diliyorum. Onları yetiştiren ailelerine hep gönlümle teşekkürname ediyorum. Onların ülkemizi gündeş medenilik düzeyinin üzerine çıkacağına Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk inanmışsa tığ da inanıyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Çiçek ve armağan takdiminin ardından izlence sona erdi.

Share: