Ailelerin direnişi 34’üncü haftasında

Hakkari’de çocukları yıldırı örgütü PKK vasıtasıyla kaçırılan ailelerin eylemi 34’üncü haftada de bitmeme etti.

Çocuklarının yıldırı örgütü PKK yoluyla kaçırıldığını söyleyen aileler, 34’üncü haftada birlikte Cumhuriyet Caddesi’nde bire bir araya geldi. Aileler, ellerinde Türk bayrakları ile çocuklarının fotoğrafları ile ve pankartla HDP İl Başkanlığı binasına kadar sav söz atarak yürüdü. Parti binasındaki HDP’liler efdal sesle müzik açıp eylemi engellemeye çalışırken, aileler eylemlerini sürdürmeye bitmeme etti. Sav Söz atan aileler, “Anneler kazanacak, PKK, HDP kaybedecek” dedi.

Kardeşi dağa çıkartılan Leyla Dikici, “Öncelikle El- Kilit Operasyonu bölgesinde EYP patlaması sonucu serencam şehidimiz Uzatmalı Çavuş İbrahim Han’a ve diğer cümle şehitlerimize Allah’tan yağmur diliyoruz. Kâfi daha çok, cömert kardeşi vurmasın. Kadın, korkmayın, birleşelim. Hep bu arada evlatlarımızı dağdan indirelim. İnanıyoruz ki azimle seslerini yükselten biz annelerin yardımıyla terör örgütlerinin elinde mevcut yavrularımızı kurtaracağız. Çocuk nöbetindeki bütün annelerle birlikte teröre serencam diyoruz. Teröre beddua ediyoruz. Bizler bugün burada dağa kaçırılmış, kandırılmış, çocuklarımıza kaynaşmak ve sesimizi açıklamak için Hakkari anneleri ve mağdur edilmiş aileler yerine bütün bulunmaktayız. 34. haftadır haykırıyoruz ve haykırmaya devam edeceğiz” dedi.

Yaklaşık 11 sene evvel çocuğu dağa kaçırılan Halil İbrahim Dik ise eşinin giydiği tişörtün üzerindeki çocuğunun fotoğrafını göstererek, çocuğunun bulunmasını istedi. – HAKKARİ

Share: