Kırmızıya bürünen ağaçların kırat cümbüşü

Kırmızıya bürünen ağaçların mahiyet cümbüşü

HAKKARİ Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde sonbaharla bu arada kırmızı rengine bürünen ağaçlar güzelliğiyle mest ediyor.

Yüksekova ilçesine 15 kilometre uzaklıkta bulunan Suüstü köyünde sonbaharla al rengine bürünen ağaçların ortaya çıkardığı nitelik cümbüşü görsel ziyafet sunuyor. Tıpkısı tarafı kırmızı ayrımsız tarafı ise yeşile bürünen ağaçların otlanan koyunlarla oluşturduğu gösteriş kartpostallıkları andırıyor.

O hatıra ölümsüzleştirmek isteyenler, mahiyet cümbüşüne dönen bölgeyi musahabe ederek mübarek mübarek ışık çektiriyor. Köy Muhtarı Bedirhan Oğuz, herhangi bir yıl güz mevsiminde köylerinin ulam cümbüşüne dönüştüğünü belirterek, “Köyün ortasında kâin ağaçların bu aylarda al rengine bürünmesiyle görenleri adeta mest ediyor. Şu zaman haricen insanlar bu güzelliği geçenlerde kaplamak amacıyla köyümüze geliyor. Şu zaman gelenler doyasıya foto çekiyor ve o anı ölümsüzleştiriyor. Şu zaman 4 mevsimin rengini bire bir arada yaşıyoruz” dedi.

Ortaya sâdır güzelliği görmek için Yüksekova merkezden geldiğini belirten Mustafa Çalışkan birlikte, “Yüksekova’bile yaz mevsimi kadar bağ bozumu birlikte çokça güzelce. Biz bile bu ağaçların kırmızı rengini yakından koparmak için Yüksekova’dan geldik. İnsanı mest edecek durumda” ifadelerini kullandı.

Share: