Akıbet zaman haberleri! Bilmeden kendini silahla vuran uzman çavuş hayatını kaybetti

Erzincan’ın Refahiye ilçesinde bulunan karakolda körlemeden kendini silahla vuran uzatmalı çavuş, hastanede hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye bakarak, Refahiye ilçesine tutkun Gümüşakar Karakolunda memur uzman çavuş Özkan Karakaya (26) iddiaya göre doldur boşalt yaptığı esnada körlemeden kendini vurdu. Dokunaklı yaralanan çeri için ekipler seferber oldu. Gaileli askerin ilk helikopter ile Erzincan’a getirilmesi planlandı. Bunun üstüne Mengücek Gazi Yetişek ve Araştırma Hastanesi otoparkında helikopterin inebilmesi için nizam makbuz. Bir müddet sonradan helikopterle getirilme kararı tahrip edilerek ambulans ile karayolundan yaralı uzman çavuş Mengücek Gazi Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesine getirildi.

Hastanede kilolu hizmet ünitesinde engelleme edilen asker kurtarılamadı. Hayatını kaybeden askerin cenazesi memleketi Balıkesir’in Dursunbey ilçesine gönderilecek.

Öte yandan, Erzincan Valisi Mehmet Çalma, konuya ilişkin ayrımsız taziyet mesajı yayımladı.

Mesajda, “21.10.2022 tarihinde kazara silahla yaralanan ve irsal edildiği hastanede yapılan kamu müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 24.10.2022 tarihinde yaşamını yitiren Erzincan İl Kurnaz Komutanlığı personellerinden Güllabi Uzman Çavuş Özkan Karakaya’nın vefatını nazik ayrımsız teessürle öğrendik. Karakaya ailesinin muammer olduğu dokunaklı ve üzüntüyü açık açık paylaşıyorum. Bu vesileyle merhum uzman çavuşumuza Cenab-ı Allah’tan yağmur, ailesine, sevenlerine ve cemi Jandarma Teşkilatımıza baş sağlığı diliyorum” ifadelerine düzlük verildi. – ERZİNCAN

Share: