AKSARAY’DA AYNI GECE ÇALINAN 2 OTOMOBİL, NEVŞEHİR VE ANTALYA’DA BULUNDU

AKSARAY’dahi, aynı şeb yandaki mahallelerden çalınan 2 makine, 11 dönme sonraları Nevşehir ve Antalya’da bulundu. Araçları çaldığı belirlenen araba tamircisi 4 güç ise polis güçleri eliyle gözaltına alındı.

Olay, 4 Mart haset geceleyin saatlerinde meydana geldi. Büyükbölcek Mahallesi’nde Ağır Arı’evet (22) ilişik 68 DF 812 plakalı otomobil ile bitişiğindeki Küçükbölcek Mahallesi’nde Sinan Gümüşsoy’a (32) ilişkin 68 DH 374 plakalı araba, kimliği belgisiz hayat ya de kişilerce otopark halindeyken çalındı. Polis, aynı tün bir marka olan iki otomobilin çalınmasıyla ilişik çalışma başlattı. Çevredeki güvenlik almaç kayıtlarını inceleyen polis güçleri, araçların, araba tamircileri Mehmet E. (42), Burak Y. (18), Arif İ. (32) ve Tayfun Y. (16) eliyle çalındığını belirledi. Araştırmasını derinleştiren polis güçleri, şüphelilerin çaldıkları 2 otomobili evvel ilk Ankara’nın Şereflikoçhisar ilçesine götürdüklerini saptadı. Sinan Gümüşsoy’a ait otomobilin buradan Nevşehir’e götürülerek, 16 bin teklik güvenmelik alınarak tehlikeli halde satıldığı belirlendi. Yavuz Arı’nın otomobilinin ise şasi numarasının silinip, satılmak amacıyla Antalya’ya götürüldüğü tayin edildi.

Polis Güçleri, düzenlediği operasyonda kaka 4 şüpheliyi gözaltına aldı. Sinan Gümüşsoy’a ilgili açar, mazi sahibine doğrulama edildi. Diğer aracın ise birkaç devir zarfında sahibi Güç Arı’ya teyit edileceği öğrenildi.

Şüpheliler, 5 suçtan kaydı olan Mehmet E., 2 cürüm kaydı olan Burak Y., 6 cürüm kaydı olan Arif İ. ile 3 suç kaydı olan Tayfun Y., emniyetteki işlemlerinin peşi sıra bugün adliyeye irsal edildi.

‘ARACIMI NEVŞEHİR’E GİDİP GETİRDİK’

Aracını teyit kayran Sinan Gümüşsoy, “Çalınan otomobilim Nevşehir’dahi gayrı kişinin ise ara bulucu Antalya’de bulundu. Kâin aracımı Nevşehir’e gidip getirdik. Aracım tehlikeli aynı şekilde, bir kişiye üstelik 16 bin liralık kaparo alınarak satılmış. Düz dirilik dahi aracın çalıntı olduğunu bilmiyormuş ve 1 bölüm sonra satışını alacakmış. Nevşehir polisi, evine gelip ara bulucu bulup ganimet olduğunu söyleyince anlamış ve şu anda boşluk kıygın durumda. Ego da aracım kazalı olduğu üzere sanayiye yaptırmak üzere bıraktım. Buna bile şükrediyorum. Aksaray Güven Müdürlüğü Arakçılık Kürsü Amirliği ekiplerine teşekkür ediyorum. Onlar dahi aracın bulunması amacıyla iri say verdiler. Güç Arı’nın uzlaştırıcı ise Antalya’da bulundu. Onun arabasının de şasi numarasını kazımışlar? dedi.

Share: