Nevşehir’de otel odasında ölmüş bulunan koşa serencam yolculuğuna uğurlandı

Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde kaldıkları otel odasında geberik mevcut yıpranmamış evli çift, Avcılar’da sonuç yolculuklarına uğurlandı. Çiftten geriye düğünde çekilen bahtiyar foto ve görüntüler kaldı. Damadın dayısı ise, otel ihmali olduğunu doğacak sürerek, sonuna büyüklüğünde davacı olduklarını söyledi.

Olay, Nevşehir Ortahisar beldesinde mevcut tıpkı otelde meydana gelmişti. Geçtiğimiz Ahzüita haset düğünden bilahare balayı tatili amacıyla mevrut Bahtiyar (27) ve Yıldız Akbaş (24), çifti, veri alınmama üzerine yapılan kontrolde, kaldıkları odada ölmüş bulunmuştu. İncelemenin ardından çiftin cenazeleri Avcılar Tahtakale Mahallesindeki ailelerine konfirmasyon edildi. Zeyneb-i Kübra Camisinde gün ortası namazına müteakip cenaze merasimi düzenlendi. Cenaze namazlarına yüzlerce seveni, eskimemiş evli çiftin aileleri katıldı.

Cenaze namazının arkası sıra yeni evli koşa gözyaşları zarfında Hadımköy Bahçeköy Mezarlığına defnedildi. Çiftten geriye düğünde çekilen mutlu foto ve görüntüler kaldı.

“Evlerine giremediler,, çeyizlerini açamamışlar, bu acının tarifi bulunmayan”

Cenaze namazı öncesi konuşan gelinin dayısı Bülent Yazar, “Düğünleri vardı maalesef balayı için gönderdiğimiz yerden cenazelerini doğrulama ettiler. Davayı sonuna kadar devam edeceğiz, böyle ihmallerin olmaması amacıyla bunu aydınlatacağız. Başka canlarımız yanmasın, her aktarılma gençlerimiz evleniyor bu kabilinden, tatil yerlerine gidiyorlar. Acımız haddinden fazla balaban, tarif edecek bire bir şeyim yok. Evlerine giremediler, götürdükleri eşyalarını üstelik açamamışlar, çeyizlerini açamamışlar, bu acının tarifi bulunmayan” dedi.

“24 saat üzere aynı zamanda gaza maruz kalmışlar”

Damadın dayısı Mürtefi Günü Geçmiş ise, “Sapa sağlam revan insanlar otelde akşam rahatsızlanıyorlar. Ambulans çağrılıyor otele, imdi ne şekilde müdahale ediliyorsa, bunlar tekrardan köylü dönüyor. Ertesi sabahleyin veya değişik sabaha kadar otel aracılığıyla bunlara ulaşılmıyor. Yani müşterinizin tutkun olduğunu görüyorsunuz, âdem alçalma etmez mi? Bunlar size konuk neyi var neyi namevcut adam benzeri kapıyı tıklatır. Hastaneden idraksiz geldikten sonra bozukluk bunlar taharri edilmedi? Burada büyük bir sorun var, yani bu çocuklar 24 gibi tıpkı zamanda bu gaza maruz kalmışlar. Burada otelin nazik tıpkısı ihmali var” şeklinde konuştu. – İSTANBUL

Share: