Amasya’da telefon dolandırıcılığına cebin polisten bilgilendirici risale

Amasya’da polis ekipleri, vatandaşları dolandırıcılık olaylarına karşı uyardı.

İl Inanma Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Müdürlüğü ekipleri, kentin hayatiyetli caddelerinde ve ATM önlerinde telefon dolandırıcılığına karşı vatandaşlara bilgilendirici risale dağıttı.

Dolandırıcılığın önüne geçmeyi hedefleyen polis güçleri ekipleri, kendilerini savcı, polis, askeri personel olarak tanıtıp telefonla arayarak zer, mülk isteyenlere karşı vatandaşları bilgilendirdi.

Kamu görevlilerinin bir gelişim karşılığında vatandaştan dünyalık, kızıl talebinde bulunmasının söz konusu olmadığını vurgulayan ekipler, bu gibi durumlarda çatlak kaybetmeksizin 112 Ivedi Çağrı Merkezi yahut Polis Merkezi’ne hikmet verilmesini istedi.

İl Itimat Müdürlüğünden konuya ait yapılan açıklamada, “Polis, leşker, bilge, müddeiumumi sizden mal veya kızıl istemez. Dolandırıcıların dal fonda telsiz sesleriyle sizi arayıp, ‘Hesabınız ve kimlik bilgileriniz çalındı, hesabınızı dolandırıcılar ele geçirdi. Adınız veya banka hesabınız, FETÖ, PKK, DAEŞ terör örgütüne karıştı’ kadar senaryolar üreterek sizden mal ve zer isteyenlere inanmayın. Ayyarlık yöntemiyle beraberce kalan vatandaşlarımız tek çekinmeden Inanma Müdürlüğümüze başvurabilir.” ifadesi kullanıldı.

Share: