Antalya’da okula başlayan depremzede öğrenci sayısı 15 bin 98’e ulaştı

“Asrın felaketi” namına nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen ve Antalya’ya mevrut 15 bin 98 depremzede yavru, eğitim bilimi almaya başladı.

Ilbay Ersin Kalem, Fatmagül Özpınar İlkokulundaki depremzede öğrencileri müzakere etti.

Afetzedelerin yaşadıkları travmaları bildirme organ azaltmak için geçmiş günden beri var güçleriyle çalıştıklarını belirten Musannif, “Site genelindeki 18 ilçede okullara yerleştirilen depremzede öğrencilerin tamamının meslek kıyafetleri temin edildi. 15 bin 98 depremzede öğrencimiz okullarına başladı.” dedi.

Deprem bölgesinden kente gelişlerin büyük oranda kesildiğini vurgulayan Müellif, bunların 74 bin 729’unun otel, apart, pansiyon kadar yerlerde kaldığını hatırlattı.

Kalem Erbabı, şunları kaydetti:

“Biz Antalya namına 157 bin 777 depremzede vatandaşımıza elimizden gelen rastgele türlü güzelliği düzenlemek için çalışıyoruz. Başta amme kurumları koyulmak için otel yöneticilerine, çalışanlarımıza ve halkımıza teşekkürname ediyorum. Şu zaman için hiçbir sıkıntımız yok. Hareket bölgesinden gelen vatandaşlarımızın alelhusus de çocuklarımızın bu travmaları atlatabilmeleri yerine elimizden mevrut temas türlü gayreti gösteriyoruz. İlk günden itibaren Antalya Valiliği öncülüğünde kurulan akse masamızda değerlendirmelerimizi yapıyoruz.”

Antalya’birlikte 80 bin 360 kişiye yerinde afiyet hizmeti sunduklarını belirten Kalem Erbabı, psikososyal bindi anlamında üstelik 60 bin 700 depremzede yurttaş ile görüştüklerini söyledi.

Öğrencilerle ajanda fotoğrafı de çektiren Vali Kalem Erbabı, yardımların koordineli ayrımsız şekilde artarak devam edeceklerini aktardı.

Share: