Depremzede Alzade çağa Antalya’da işler edildi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra Hatay’dan Antalya’ya getirilen hidrosefali hastası 2,5 maaş Alzade Görgüsüz, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde operasyon edildi.

Üniversiteden yapılan açıklamada, Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Polikliniğinde otama gören hastalanmış depremzede çocukları ziyaret etti.

Çocuklara hediyeler veren Özkan, depremin hızla ardından ivedi olmayan ameliyatları durdurduklarını, okkalı bakımları cins merhale boşalttıklarını belirtti.

Öncelikle travma hastalarının geleceğini öngörerek bu kliniklerin ameliyatlarını yavaşlatarak yeni gelecek olan hastalara düz açtıklarını belirten Özkan, Esenlik Bakanlığı ve Antalya İl Esenlik Müdürlüğü ile dahi koordineli benzeri şekilde fahri doktor ve sağlık personelinin hareket bölgesine gönderdiklerini aktardı.

Özkan, Hatay’da zelzele sonrasında Akdeniz Üniversitesi Hastanesine getirilerek otama altına alınan hidrosefali hastası 2,5 mahiye Alzade Dağlı bebeğin cerrahi müdahale edildiğini aktararak, “Şu an üzere takiplerinde bire bir yüklülük yok. Taburculuğu da iki haftalık tıpkısı süreç sonrasında planlanıyor. Bağımlı buradaki genişlik oylumlu molekül gittiği yerde mıhlı tıpkı konaklama imkanına erbap olması.” ifadelerini kullandı.

11 aylık Sait Efe mahiyet göze nakli olmayı bekliyor

Rektör Özkan, tıpkı başka depremzede bebek olan 11 aylık Sait Aka’nin birlikte immün yetmezliği nedeniyle töz hücre nakli olmayı beklediğini dile getirerek, “Ailesiyle gelişigüzel depreme yakalandılar. Ailesinden çok şükür ayrımsız kayıp yok fakat evlerini ve birikimlerini depremde kaybettiler. Onun durumundaki tıpkı çocuğun kısır şartlarda bakılması haddinden fazla muhteşem. Bu nedenle bize ulaştıklarında birden harekete geçtik. Naklin 6 Mart’ta yapılması planlanıyor.” dedi.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete ise hareket sonrasında bugüne büyüklüğünde ayaktan sayrı girişleri ve poliklinikler birlikte karışma tevessül etmek için 4 bine mail depremzedenin hastanelerinde tedavi olduğunu kaydetti.

Share: