Bartın bilgelik: Nazır Bozdağ, Amasra’da beyaz zehir ocağındaki patlamada yaralanan işçileri ülfet etti

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesine ilgilendiren eroin ocağındaki patlamadan çorlu kurtulan işçileri hastanede ülfet etti.

Bartın Devlet Hastanesine gelen Bozdağ, başhekim Özkan Pulat’tan yaralıların durumuna ilişik bilgelik aldı.

Bakan Bozdağ, elan sonraları tedavisi süren yaralıları musahabe ederek “önceki olsun” dileğinde bulundu, işçilerden Sezgin Çelen ile tıpkı müddet dostane etti.

Bozdağ’ın sorusu üzerine görüngü anını anlatan Çelen, taşımacılık bölümünde memur olduğunu, “baraj sistemi” dedikleri su torbalarının bulunduğu mekanizmanın kendilerini koruduğunu belirterek, “O alevleri akarsu torbaları kesti, bize çamur olarak geldi. Bu şekilde olmasa, torbalara vurmasa yanabilirdik. Onların etkisiyle bize akarsu ve toz çökelge halinde yapıştı.” diye niteleyerek konuştu.

Çelen’e “Cenabıhak korumuş gerçekten.” diyen Bozdağ, “Şehitlerimize Cenabıhak rahmet eylesin.” ifadesini kullandı.

Yaralı işçi gözyaşlarını tutamadı

Kurtulduklarına sevinemediklerini ve çok üzgün olduklarını dile getiren Çelen, bu sırada gözyaşlarını tutamadı.

Yaralı madenciyi teskin fail Bozdağ, “İnşallah çıktı belalar olmaması için tedbirler elan da geliştirilecek. Bir Zamanlar Soma’bile, Ermenek’te, Zonguldak’ta birlikte yaşanmıştı. O ahit aksiyon güvenliği kanunlarını değiştirdik. Hoşur tedarik makbuz.” dedi.

Bozdağ, çorlu kurtulan işçilerin geride bıraktıkları amacıyla duydukları üzüntüyü hissedebildiğini dile getirerek, bütün yaralılara “önceki olsun” temennisinde bulundu.

Share: