Bartın’dan kısa bodur

Bartın Valisi Nurtaç Aslan, Karaca akarsu ve Terkehaliller köylerine gerçekleştirilen fındık ve silajlık darı hasadı çalışmalarını inceledi.

Fındık bahçesindeki hasat çalışmalarına üstelik katılan Aslan, hasat döneminin kamu üreticiler üzere yalabık ve bereketli olmasını beklediklerini söyledi.

Terkehaliller köyündeki silajlık akdarı üreticilerini birlikte musahabe eden Aslan, mezru alanda incelemelerde bulunarak hasat çalışmaları karşı hikmet aldı.

Arslan’a ziyaretlerinde, İl Bitirmiş Komutanı Kıdemli Miralay Ersin Aslan, İl Hususi İdaresi Umumi Sekreteri It Canlı Gösterişli, İl Ekincilik ve Orman Müdürü Yasin Alemdar ve Orman İşletme Müdürü Asıl Bulunmaz eşlik etti.

Şebeke ve baran suyu şebekeleri temizlendi

Bartın Belediyesi Su ve Lağım Döşemi İşleri Müdürlüğü ekipleri lağım döşemi ve baran suyu hatlarında kovanlık çalışması yaptı.

???????Bartın Belediye Başkanı Cemal Akış, hatlarda balçık ve çakıl birikintilerini temizlediklerini belirterek, “Çalışmayla kentteki tam sınır kanalizasyon ağının çalışır vaziyette tutulmasını sağlıyoruz. Mahallelerimizde altyapıda yaşanan ve gittikçe yaşanabilecek sorunları sürekli şekilde fasletmek için şebeke ve yağmur suyu şebekelerimizde serencam teknolojiyle donatılmış canlı tıpkı vakum kapasitesi olan yol açım aracıyla başlattığımız çalışmalar sürüyor. Emek sırasıyla sair mahallelerimizde sürecek.” ifadelerinini kullandı.

Share: