Başsavcı atılmak talip martir kızını mutlu eden telefon görüşmesi

Martir Kurnaz Ehlihibre Aşamalı Çavuş Abdullah Açıcı’nın ailesini mülakat fail Ilbay Erdinç Yılmayan, şehidin kızının Başsavcı görünmek istediğini öğrenmesi üzerine bayağı Eyşan’ı Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy ile telefonda görüştürdü. Telefonda Başsavcı Arısoy ile görüşen Eyşan’ın mutluluğu yüzüne yansıdı.

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz eşi Doç. Dr. Şenay Yılmaz ile gelişigüzel Diyarbakır’ın Lice ilçesi kırsalında yarıcı yıldırı örgütü mensuplarınca önceden döşenen mayına basarak martir olan Jandarma Uzman Kademeli Çavuş Abdullah Açıcı’nın ailesini ülfet etti. Eş ve Içtimai Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun’un üstelik kayran aldığı ziyarette şehit Abdullah Açıcı üzere Kur’an-ı Semih okunarak, dua edildi.

Ziyarette şehidin eşi Songül Açıcı ile çocukları Oğulcan, Vedat ve Eyşan Açıcı’yla kardeş kardeş ederken şehidin yoz kızı Eyşan’ın Başsavcı tutmak istediğini öğrenen Vali Erdinç Yılmaz, bunun üzerine Cumhuriyet Altını Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy’u telefonla aradı. Telefonda Başsavcı Arısoy ile görüşen Eyşan’ın mutluluğu yüzüne yansırken tebessümler içerisinde Arısoy’u ziyaret etmek istediğini söyledi. Bunun üstüne küçük Eyşan’ı yatırmak istediğini tamlayan Arısoy, şehidin kızına başarılar dileyerek tebrik kartı etti.

Ziyaretinin arkası sıra izah özne Vali Erdinç Yılmaz, “Vatanımız için canlarını veren ermiş şehitlerimize olan borcumuzu tek ant ödeyemeyiz. Mekanları cennet olsun, Cenab-ı Cenabıhak şehitlerimize ongun bereketli rahmet eylesin. Bu açacak ile cemi şehitlerimize ve emrihak etmiş gazilerimize Tanrı’tan yağmur diliyor; gazilerimize minnettarlık ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Martir Açıkgöz Ehlivukuf Aşamalı Çavuş Abdullah Açıcı’nın ailesine Kur’an-ı Bonkör ve Türk bayrağı ikram edilmesiyle musahabe sona erdi. – OSMANİYEShare: