Burdur Valisi Mürtefi Arslantaş’tan Öğretmenler Haset mesajı

Burdur Valisi Yüksek Arslantaş, 24 Son Teşrin Öğretmenler Günü nedeniyle tasarı yayımladı.

Vali Arslantaş, mesajında ülkenin ciharıyek yanında fedakarca görev işleyen öğretmenlerin 24 Teşrinisani Öğretmenler Haset’nü kutladı.

Öğretmenlik mesleğinin bedelinin maddesel karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın tıpkı iz olduğunu vurgulayan Arslantaş, “Öğretmenlerimiz, alışılmadık ufuklara yelkenli açmamıza çevirgeç olan, yolumuzu kesen tüm karamsarlıkları aşmamızı sağlayıcı, ülkemizi münevver yarınlara öğütmek amacıyla ceht gösteren vefakar insanlardır.” ifadesini kullandı.

Arslantaş, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Öğretmenler yıpranmamış nesil sizlerin eseri olacaktır” sözünü hatırlatarak şunları kaydetti:

“Unutmayalım kim ikbalde, hünerde, zaferde, başarıda, yarınlarımız öğretmenlerimizin ellerinde şekillenecektir. Sizler gür benzeri terbiyeci ve delil olduğunuz sürece okullarımızda eğitim bilimi gören öğrencilerimiz yarının Türkiye’sinde ayakları yere akva basan, vatanını, bayrağını dost, kültürüne ve değerlerine sahip sâdır, milletine ve insanlığa hayır ruhlu erler olarak alay sahibi olmaya bitmeme edeceklerdir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Başmuallim Mustafa Eksiksizlik Atatürk girmek üzere eğitim bilimi şehitlerimizi ve ebediyete ölüm etmiş olan öğretmenlerimizi gocunmak ve rahmetle anıyor, bilcümle öğretmenlerimize dimdik, mutlu, rahat yarınlar diliyorum.”

Share: