Çambaşı Natür Tesisleri şita sezonuna hazırlanıyor

Kalabalık Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla değme sabık yıl geliştirilen Kabadüz ilçesi Çambaşı Yaylası’nda mevcut Tabiat Tesisleri şita sezonuna hazırlanıyor.

Türkiye’nin denize ve havalimanına sunu mümasil kayak merkezlerinden birinin bulunduğu Natür Tesisleri, şita sporları çeşitliliği ve benzersiz huy güzelliğiyle misafirlerini ağırlıyor. Spor ve doğaseverlerin evvel tercihleri beyninde vadi düzlük bu kasılma dört zaman gözdeliğini koruyor.

Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Mehmet Hilmi Güler’in öncülüğünde andıran şita sezonunda evcil ve ecnebi turistlere henüz ongun bakım vermesi amacıyla kayak merkezinde say eden Büyükşehir Belediyesi ekipleri lüzumlu bakım-tamirat gerekse çeşitli değişikliklerle tesiste konforu ve kaliteyi artırıyor.

Konaklama imkanı artırıldı

Bu kapsamda çalışma yürüten ekipler, konaklama için yeğleme edilen bungalovlara ilave mevcutta kâin konaklama alanının kapasitesini 82 yataktan 160 yatağa çıkardı. Böylecene tesise gelen misafirlerin konaklama imkanı artırıldı.

Otopark kapasitesi iki katına çıkarıldı

Özellikle şita sezonunda yerel ve yabancı turistlerin akınına uğrayan tesiste otopark alanında dip ıslah çalışmaları yapılarak otopark kapasitesi iki katına çıkarıldı. Mevrut misafirler üzere park yeri sorunu ortadan kaldırıldı.

Acemi kayakçılar üzere baby lift imkanı

Tesise mevrut dünkü misafirler üzere 100 metre uzunluğunda baby lift yapıldı. Kayağa yeni başlayanlar için hizmete alınan bu emek ile toy kayakçılar ağır ezgi ve kolay aynı yetişek geçirmiş olacak.

Pistlerin kalitesi artırıldı

Pistlerin kalitesini artıran ekipler rüzgara maruz mütezayit bölgelere kar perdesi görevi görmesi için orman gülü dikimi gerçekleştirdi. Alt ve arka istasyon bölgelerine peyzaj çalışmaları dahi yapılarak tesise görsel estetik

kazandırıldı.

Motorların bakımı yapıldı, tatbikatlar gerçekleştirildi

Tesiste şita sezonunda etkin kendisine kullanılacak olan telesiyejlerin, kar ezme ve kar motorlarının bakımları yapılırken olması beklenen olaylara alın de eğitim tatbikatları yapıldı.

Yeterli kar yağışının peşi sıra ski merkezi hizmete sunulacak

Çambaşı Natür Tesisleri, şu zaman üzere restoran ve konaklama imkanları ile bakım veriyor. Çambaşı’na düşen bellek tam seviyeye ulaşmasıyla gelişigüzel ski merkezi de kayakseverlerin kullanımına açılmış olacak.

Bu sezonda birlikte ziyaretçi akınına uğraması bekleniyor

Öte yandan Büyükşehir Belediyesinin yaptığı çalışmalar ve tanıtım faaliyetleri sonucu geçtiğimiz sezonlarda çok sayıda vatandaşı ağırlayan Çambaşı Tabiat Tesisi’nin bu sezonda birlikte ziyaretçi akınına uğraması bekleniyor. – ORDU

Share: