Cinayeti 63 bin mülakat incelenerek çözüldü

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde 2010 yılından bu yana kayıp olan kızın cesedi İzmir’de abes bir arazide bulunurken, cinayetle ilişkin 2 emanet tutuklandı. Ekipler cinayeti 63 bin müzakere incelenerek çözdü.

Alınan bilgilere göre; 2 Açıklık 2021 haset A.T isimli erkek Bozüyük İlçe Güven Müdürlüğüne giderek E.T isimli kızının 2010 yılından bu yana kayıp olduğuna dayalı başvuru yaptı. Bilecik Düzenlilik Idarehane Müdürlüğü Kıya Kürsü Amirliğince yapılan çalışmalarda kayıp nüfus E.T. ‘nin yaşadığına dayalı rastgele sulu ve emareye rastlanmadı. Bahse konu kaybolma şahsın durgun-maktul olabileceği değerlendirilerek “Kimliği Belirsiz Cesetler” projesi üzerinden kayıp şahsın kaybolduğu çağ aralığı göz önünde bulundurularak kaybolma şahsın en son gitmiş olduğu Kültürlü, İzmir, Muğla, Denizli ve Manisa illerinde kimliği belirsiz cesetler üzerinde yapılan araştırmalarda, 21 Antrakt 2010 günü İzmir’e sadık Ödemiş İlçesi Bademli Beldesi Cingöz Bölgesinde abes tıpkı arazide kâin kimliği belgisiz cesedin kayıp şahsiyet E.T. olabileceği değerlendirildi ve Bozüyük Cumhuriyet Altını Başsavcılığı ile irtibata geçilmiştir.

63 bin konuşma incelendi

Kimliği belirsiz ceset ile mukayese üzere familya bireylerinden alınan numuneler Bozüyük Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderildiğinde, kimliği belirsiz cesedin kayıp adına aranan E.T. isimli şahsa ilişik olduğu tespit edilmiştir. Keleş olabileceği değerlendirilen 13 şahsa ilişkin 73 adet GSM hattı 63 bin ülfet temin edilerek müzakere ve temel verileri üstünde yapılan araştırmalar neticesinde T.S., F.S., M.G. ve F.Ş. isimli 4 şahsın olayın şüphelisi olduğu tespit edildi. Soruşturma dosyası Bozüyük Cumhuriyet Başsavcılığınca sunulan yetkisizlik kararı ile İzmir Ödemiş Cumhuriyet Altını Başsavcılığına devredilmiştir.

2 emanet tutuklandı

Asayiş Daire Başkanlığının koordinesinde Bilecik Cinayet Göz Amirliği ve İzmir Cinayet Kesim Amirliği görevlilerince elde edilen deliller ışığında yapılan teknik ve fiziki çalışmalar, başvurulan 25 vukuf sahibi ifadesi neticesinde, T. S., F.S., M.G., F.S., S.S. ve M.Ö. isimli şahısların olayın şüphelileri olduğu tayin edildi. 11 Ilk Teşrin 2022 günü İzmir Ödemiş Cumhuriyet Altını Başsavcılığının talimatları doğrultusunda Bilecik Cinayet Kısım Amirliği ve İzmir Cinayet Çağ Amirliği görevlileri tarafından ortaklaşa yapılan operasyonda F.S., B.S., F.S., M.Ö. ve M.G. isimli şüpheliler Aydınlık’da yakalanarak İzmir Düzenlilik Ofis Müdürlüğüne getirilmişlerdir. M.Ö. isimli nahoş emniyetteki işlemleri bitiminde savcılıkça başıboş mevdu, B.S. ve F.Ş. isimli şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece adli taharri şartı ile erkin bırakılmış olup, F.S. ve M.G. isimli şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderildi. – BİLECİK

Share: