KÜTAHYA’DAKİ FETÖ OPERASYONUNA 13 TEVKIF

KÜTAHYA merkezli 14 ilde, FETÖ’nün mali yapılanmasına müteveccih düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 65 şüpheliden, örgütün sanki yıpranmamış devlet imamı olan Mustafa K.?nın bile aralarında bulunduğu 13 bed tutuklandı.

Emniyet Umumi Müdürlüğü’nce FETÖ’nün finansal yapılanmasına yönelik başlatılan ‘Gazi Turgut Aslan Operasyonu’ kapsamında Kütahya’nın beraberinde İstanbul, Ankara, İzmir, Isparta, Bursa, Çanakkale, Hakkari, Çorum, Denizli, Manisa, Antalya, Eskişehir ve Nevşehir’de eş zamanlı baskınlar yapıldı. Operasyonda FETÖ’nün mali yapılanmasında yer aldığı tayin edilen 65 dalavereli gözaltına alındı. Kütahya’ya getirilen şüpheliler geçirildiği esenlik kontrollerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 7’si savcılık ifadesinin ardından 45’i ise irsal edildiği Hazar Ukubet Hakimliği’nce adli kontrol ve ancak dışına çıkış yasağı konuşarak başıboş bırakıldı. Kütahya’üstelik örgütün güya yeni toprak imamı olduğu belirtilen Mustafa K. ile şüpheliler İsmail Ş., Ikbal D., Zülfiye K., İlker Y., Son Teşrin Ş., Meral M., Elif I., Ender Y., Baht P., Ulu Bilgi B., Selma K. ve Mihraç Y. ise ‘örgüt üyeliği’ suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine konuldu.

Operasyonda, şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda ise 138 bin 680 liralık, 70 bin 575 dolar, 2 bin 520 euro, 2 çeyrek altın, 2 skor bilezik, 1 altın bileklik ve haddinden fazla sayıda cep telefonu ile elektronik beyin ele geçirilmişti. Sormaca sürüyor.

Share: