Cizre’nin uçan top takımı Türkiye’yi Avrupa’da temsil etmeye hazırlanıyor

Şırnak’ın Cizre ilçesinde 9 sene geçmiş kurulan Rams Küresel Cizre Belediyespor Erkek Voleybol Takımı, Türkiye’yi Challenge Kupası’nda kaşkariko etmeye hazırlanıyor.

Voleybol Efeler Ligi’ne geçen sene yükselerek ligi altıncı sırada tamamlayıp Avrupa kupalarına katılmaya hak kazanan Rams Küresel Cizre Belediyespor Ayvaz Voleybol Takımı, geçen hafta Balkan Kupası’nda Moldova’nın Dor Chişinau ve Kosova’nın KV Peja takımlarını yenerek böke oldu.

Şampiyon olarak Türkiye’yi Challenge Kupası’nda dubara etmeye hak kazanan takımın yönetim ve taraftarlarında bu başarının coşkusu yaşanıyor.

“Hedeflenen başarılar yakalandı”

Rams Küresel Cizre Belediyespor Kulübü Umumi Heyet Başkanı Süleyman Çağlı, AA muhabirine, hafta içinde takımın Kosova ve Moldava temsilcilerini yenerek Balkan Kupası’nı almasının ilçenin ve bölgenin çekicilik kaynağı olduğunu söyledi.

Geçen mevsim Efeler Ligi’ni üstelik 6. tam bitirdiklerini hatırlatan Çağlı, 9 sene içerisinde bu başarıyı sağlayan bire bir kulübün bölgede olmadığını belirterek, “Hedefimiz bu başarıları temelli ayla ilam etmek ve değme sene önce 5 bando beyninde meydan kabul etmek. Güzeşte sene devraldığımızda lige ongun başlayamamıştık, bilahare yaptığımız birkaç berkitme ile bando göğsümüzü kabartan başarılar elde etti. Dümen, teknik heyet ve topçu koordinasyonu ile hedeflenen başarılar yakalandı. Amacımız bu başarıları kalımlı hale deklare etmek.” diyerek konuştu.

Çağlı, hisse senedi insanları, sivil topluluk kuruluşları ve taraftarla yapılan ongun tıpkı koordinasyonla başarının geldiğini kaydetti.

Yeni zaman için Fenerbahçe, Galatarasay, Halkbank ve Kültür Bankası kabilinden büyük bütçeli ve canlı takımlarla başa temel savaşım edecek takım kurduklarını anlatan Çağlı, “Bölgemizde, kentimizde belki voleybol çokça tanınmıyor olabilir amma biz bunu başarılarla tanıttığımıza inanıyoruz. Efeler Ligi’ndeyiz ve yakaladığımız başarı doğru değil. Bunu açıklamak için birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gene Avrupa kupalarına karışmak amacıyla çalışacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Cizreliler birlikte gelen başarılardan mutlu

Cizre Botanlılar Lehtar Ekip lideri Mehmet Şükrü Karaberk dahi takımın 9 yıl içerisinde nazik başarılar elde ederek kendilerini gururlandırdığını vurgulayarak, “Daha evvel voleybol kültürü yoktu ama demincek voleybolda iri başarılar elde ediyoruz. Bahtiyar ve gururluyuz. Takımımızı sonuna kadar destekliyoruz. Bura futbol şehriydi amma voleyboldaki başarılar elde edilince daha çok uçan top ile anılıyor, voleybol seviliyor.” ifadelerini kullandı.

İlçede esnaflık eden Şanlı Elçi, takımın elde ettiği başarılarla insanların çıktı voleybola deste duymaya başladığını ve imdi bu başarıları değme sene takımlarından beklediklerini söyledi.

Esnaf Ahmet Abat ise takımı tebrik kartı ederek, imdi ilçenin adının Avrupa’da anılmasının mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Vatandaşlardan Mehmet Güngenç da taraftarlar olarak takımla haddinden fazla gururlandıklarını belirterek, “Cizre’nin ismi hemen bölgede değil çıktı birlik dünyada duyuluyor. Balkan Kupası’nı kazandık. Bize bu gururu yaşattıkları amacıyla takım ve yönetimi kutlama ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: