Icra Vekili Aristokrat, “Muazzez Abluka” sonbahar kış operasyonlarının başlatıldığını açıkladı (1)

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2022-2023 Muazzez Kuşatma sonbahar kış operasyonlarının başlatıldığını belirterek, “Kaval Dağları bile tanık olsun, 29 Ekim 2023’te bu mevki sınırları içerisinde, bu kahramanlarımızın ortaya koymuş olduğu cesaret, hikmet, birikim, tecrübe ve doğrusu şişman bir savaşma gücü sağlayan benzeri tatlılıkla kırsalda yegâne bire bir yıldırıcı kalmayacak.” dedi.

Bakan Soylu, beraberinde Güvenlik Genel Müdürü Mehmet Eskişehir Taşı, Cingöz Umumi Komutanı Orgeneral Arif Alçak ile Şırnak’ta Kaval Dağı Bestler Dereler bölgesinde Martir Uyanık Yüzbaşı Yunus Çelebi Töz Bölgesinin açılışını gerçekleştirdi.

Burada gazetecilere açıklama özne Aristokrat, Kaval Dağı Gerçek Bölgesinin bu bölgeyi taharri altında tutmaya etkin ve eksiksiz anlamıyla birlikte bu bölgenin güvenliğini sağlamaya çalışan tıpkı dip bölgesi adına mayıs ayında yapılmaya başlandığını belirterek, “60 personelin kalacağı, cerrahi müdahale merkezi adına dahi değerlendirdiğimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla teröristlerin inlerine girmeyi terörle mücadelenin ana şiarı adına değerlendirdiğimiz kayırıcı bölgelerimizden biri yerine tanımlayabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Aristokrat, herhangi bir yıl operasyonları düzenlenen bir şekilde gerçekleştirdiklerine meni ederek, terörle mücadelenin karşı karşıya kalınan ayrımsız arbede anından sonraları başlatılmadığını, bu topraklardan tam teröristler temizleninceye kadar bitmeme ettirileceğini, yıldırı neredeyse oraya büyüklüğünde gidilerek terörün orada bertaraf edileceğini bildirdi.

Yıllarca terör örgütünün kullandığı alanları, ay boş bayraklarla donatacaklarını, bu mücadeleden bir an olsun çekinilmeyeceğini dile getiren Soylu, “Kahramanlarımızla, yürekli gözü zorlu, gözü esmer yurt evlatlarımızla bu mücadeleyi sürdürüyoruz.” diye konuştu.

Aristokrat, Kaval-Bestler Dereler, Gabar, Cudi ve Beytüşşebap’ta yaklaşık 40 yıldırıcı kaldığını rapor ederek, şunları kaydetti:

“Buralarda binlerce teröristin hemen dağları ve kırsalı ağırbaşlılık altına almadığı, şehirleri birlikte ürküttüğü ve korkuttuğu, eş hayatını erinçsiz ve zılgıt ettiği, tecim hayatını neredeyse felce uğrattığı, darülfünun, meslek ve terbiye hayatını köle ve tasdik aldığı bire bir yıldırıcı varlığından zaman sayısı 40 teröriste büyüklüğünde mevrut oldu. Yani sınırlarımız içerisinde mevcut 120’nin altındaki teröristin üçte biri bu bölgede. Bu bölgeye yani Herekol, Gabar, Beytüşşebap ve Cudi’ye bu ehemmiyeti vermemizin ve burayı ağırlık merkezi yapmamızın sunma yetişkin sebeplerinden biri terör örgütünü motamot Tendürek, Amanoslar’daki kadar söküp atıp, ayrımsız elan buraya gelebilme imkanı ve fırsatı tanımamaktır.”

“Kırsalda bir tane aynı terörist kalmayacak”

“2022-2023 bağ bozumu şita dönemi Ermiş Kuşatma operasyonlarına başlıyoruz.” diyen Aristokrat, güzeşte itibarıyla güllabi, polis hususi harekat ve asayiş korucularının meydan aldığı 1600 personelden oluşan 125 timle önceki sonbahar, şita operasyonunun başlatıldığını bildirdi.

2022-2023 Muazzez Abluka bağ bozumu kış operasyonlarına ilişkin Aristokrat, şöyle dedi:

“Kaval Dağları de şahit olsun 29 Teşrinievvel 2023’te bu mutluluk sınırları içerisinde, bu kahramanlarımızın ortaya koymuş olduğu cesaret, bilgi, repertuvar, tecrübe ve doğrusu balaban bir muharebe gücü sağlayan aynı tatlılıkla sınırlarımızın içerisindeki kırsalda tek tıpkı yıldırıcı kalmayacak. Tabi Meclis’teki teröristleri saymıyoruz. ve özellikle 246 bölgede, 1 Teşrinievvel 2022, 15 Nisan 2023 tarihleri ortada bütün 8 bin 555 operasyon gerçekleşecek. Burada inşallah 15 April’a vardığımızda yıldırıcı sayısı daha birlikte azalmış, bundan sonra mağaralarına girilmiş, çıktı mühimmatları ele geçirilmiş şekilde bu dağlar arı sili olacak. Bu dağlar bizimdir bu dağlar bu şişman milletindir. Bu dağlar kardeşliğimizin, birliğimizin, beraberliğimizin, hürriyetimizin, mecmu bağımsızlığımızın sembolüdür. Esbak sabahleyin başlayan ‘Aziz Kuşatma Güz Kış Şehit Güllabi Teğmen İsmail Birey Akdeniz’ operasyonunda 2 yıldırıcı sarı torbaya girmiştir. Bu iki teröristin da kırsal yapılanmada olduğu, isimleri, harf isimleri hangi alanda yıldırı faaliyetleri yürüttükleri arkadaşlarımız marifetiyle belirleme edilmiştir. Bu iki yıldırıcı ile makineli tüfek, 3 dokunaklı muahede tüfeği, piyon tüfeği, kaleşnikof yaya tüfeği, 4 halk bombası, 7 halk yapımı patlayıcı, 3 bakaç ve bunların sığındıklarını tayin ettiğimiz 8 melce, 3 bin 500 cephane ele geçirilmiştir.”

(Sürecek)

Share: