Çocuğum evet, diyerek ördüklerini depremzedelere göndermiş

BARTIN’da, depremzedelere gezmek için muhtarlığa bırakılan çocuk kıyafetlerinin olduğu poşetten sâdır, ’30 yıl geçmiş örmüştüm ayrımsız çocuğum olur, diye niteleyerek ama olmadı. Ihtimal orada bir kızım evet inşallah. 30 seneden beri duruyorlardı, Allah’ım sarıp sarmalasın sizi’ yazılmış mertebe, duygulandırdı.

Türkiye’nin dört bir beraberinde olduğu gibi Bartın’bile üstelik depremzedelere yardım seferberliği sürdürülüyor. Afetzedelere karşılamak için paket hazırlayanlar, valiliğe ve muhtarlıklara bırakıyor. Esentepe Mahallesi Muhtarlığı’na gönderilenler ortada; belik bala kıyafetlerinin olduğu torba açıldığında 3 kazak, pantolon, hırka ve şapka imdi. Poşete iliştirilen nottaki ’30 sene önceki örmüştüm ayrımsız çocuğum olur, diye niteleyerek amma olmadı. Ihtimal orada benzeri kızım peki inşallah. 30 seneden beri duruyorlardı, Allah’ım sarıp sarmalasın sizi’ yazısı ise okuyanları duygulandırdı.

Esentepe Mahallesi’nin muhtarı Şenol Özdemir, “Depremzedeler için yardımlar topluyorduk. Çok hareketli vardı. O sırada bu poşeti biri getirmiş. Poşetleri açarken, üzerinde tıpkısı kerte olan faça gördüm. İçinde değişik renklerde el işi örülmüş ruba vardı. Yazıyı okuduğumda çokça duygulandım. Allah ondan razı olsun, inşallah Rabb’im ona bile çocuk nasip boy bos. Bunu bırakan kardeşimiz bunları 30 yıl ilk örmüş ve saklamış. Kendisini dahi tanımıyorum, tanısam elini öpeceğim” dedi.

Share: