ÇOCUĞUM OLUR, DİYE ÖRDÜKLERİNİ DEPREMZEDELERE GÖNDERMİŞ

BARTIN’üstelik, depremzedelere işlemek amacıyla muhtarlığa bırakılan bala kıyafetlerinin olduğu poşetten sâdır, ’30 sene evvel örmüştüm bire bir çocuğum peki, diye amma olmadı. Ihtimal orada tıpkısı kızım evet inşallah. 30 seneden beri duruyorlardı, Tanrı’ım sarıp sarmalasın sizi’ yazılmış merhale, duygulandırdı.

Türkiye’nin dört bir yanı sıra olduğu kabil Bartın’da birlikte depremzedelere yardım seferberliği sürdürülüyor. Afetzedelere başvurmak amacıyla paket hazırlayanlar, valiliğe ve muhtarlıklara bırakıyor. Esentepe Mahallesi Muhtarlığı’na gönderilenler beyninde; örgü bala kıyafetlerinin olduğu torba açıldığında 3 kazak, pantolon, hırka ve kapela artık. Poşete iliştirilen nottaki ’30 sene önceki örmüştüm tıpkı çocuğum peki, diye amma olmadı. Ihtimal orada benzeri kızım olur inşallah. 30 seneden beri duruyorlardı, Tanrı’ım sarıp sarmalasın sizi’ yazısı ise okuyanları duygulandırdı.

Esentepe Mahallesi’nin muhtarı Şenol Özdemir, ‘Depremzedeler üzere yardımlar topluyorduk. Çok hareketli vardı. O tam bu poşeti biri getirmiş. Poşetleri açarken, üzerinde bir perese olan üst gördüm. İçinde değişik renklerde el işi örgülü esvap vardı. Yazıyı okuduğumda çokça duygulandım. Tanrı ondan razı olsun, inşallah Rabb’im ona da yavru kader kıymetiharbiye. Bunu bırakan kardeşimiz bunları 30 sene evvel örmüş ve saklamış. Kendisini bile tanımıyorum, tanısam elini öpeceğim’ dedi.

Share: