Denizli Bozkurt Belediye Reisi Polat: “Ardahan’dan Edirne’ye Büyüklüğünde Buradayız. Malatya ve Diğer Sarsıntı Bölgelerine Bindi Vermeyi Sürdüreceğiz”

Denizli Bozkurt Belediye Reisi Birsen Polat, ” Ardahan’dan Edirne’ye büyüklüğünde buradayız. Uray Başkanlarımızla Malatya’dayız. İlk günden beri yer sarsıntısı bölgelerindeyiz ve desteklerimizi veriyoruz. Bundan sonraki süreçte bile Malatya ve değişik yer sarsıntısı bölgelerine destek vermeyi sürdüreceğiz” dedi.

Başkan Çelik, CHP’li uray başkanlarıyla alay malay facia bölgesi Malatya, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ı mülakat etti. Depremin etkilerini izlemek için yapılan ziyaretler sırasında, başkanlar bölgedeki depremzedelerle tıpkı araya gelerek, ihtiyaçları ve talepleri dinledi. Çelik, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin önce anından itibaren bölgeye bindi verdiklerini ve bundan sonra üstelik yardımlarına devam edeceklerini kaydetti.

Polat, 8 Ağustos 2019 tarhinde kendilerinin da deprem gerçeği ile yüzleştiğini ve depremin yıkmacı etkisinin arkası sıra yaptıkları çalışmaları teklif kendisine aktardı. Depremzedelerin acılarını, kayıplarını ve travmalarını anladıklarını belirten Polat, bu süreçte Bozkurt Belediyesi yerine imkanlarını seferber edeceklerini vurguladı.

Başkan Polat, “Ardahan’dan Edirne’ye kadar buradayız. Belediye başkanlarımızla Malatya’dayız. İlk günden beri sarsıntı bölgelerindeyiz ve desteklerimizi veriyoruz. Bundan sonraki süreçte da Malatya ve özge sarsıntı bölgelerine desteklerimizi vermeyi sürdüreceğiz. Bu süreci ilişki ve kardeşlik içerisinde her birlikte atlatacağız. Bizleri dayanışma kurtaracak” diye konuştu.

Share: