Van Büyükşehir Belediyesi 5 ayda 75 bin kadını gezdirdi

Van Büyükşehir Belediyesi, ’50 Bin Kadınımızı Van’ımızın Tarihi ve Natürel Güzellikleriyle Buluşturuyoruz’ projesi çerçevesinde 5 ayda 75 bin kadını kentin tarihi ve ören yerleriyle buluşturdu.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başbuğ Vekili Saz Şairi Balcı’nın talimatlarıyla Karı ve Sülale Hizmetleri Dairesi Başkanlığı organizesinde haziran ayında gerçekleştirilen ’50 Bin Kadınımızı Van’ımızın Tarihi ve Tabii Güzellikleriyle Buluşturuyoruz’ projesi rekor sayıyla sona erdi.

50 bin rakamıyla yola çıkılan projede 5 ayda 75 bin eş Akdamar Adası, Çatak Kanisipi Şelalesi, Erciş Balık Bendi, Muradiye Şelalesi, Veca Doğubayazıt İshak Ağırbaşlı Sarayı ve Siirt’in Baykan ilçesinde bulunan Veysel Karani Türbesine götürüldü.

Proje sebebiyle birçok kadının ilk kez bu tarihi mekanları rüyet imkanı bulduğunu tamlayan Büyükşehir Belediyesi Karı ve Sülale Hizmetleri Dairesi Başkanı Selma Biçek, “50 bin kadını tarihi ve katıksız güzelliklerle buluşturmayı planladığımız projede 75 bin kadını gezilere götürdük. Projemize gösterilen bağ ve alakadan oldukça memnunuz. beherglas programımız bir söz havasında geçti. Kadınlar gittikleri yerlerde halaylar çekti piknikler yaptı. Kullanılmamış bakir dostluklar kurdu. Bizler dahi bu programları yaparken büyükşehir belediyesi kendisine balaban sağlık aldık. Ben programımıza katılarak bizleri onurlandıran bilcümle kadınlara çokça teşekkürname ediyorum” dedi. – VAN

Share: