Deprem bölgesine 10 tır duş ve abdesthane Manisa’dan uğurlandı

Manisa’üstelik kıytırık uran esnafı yoluyla tesanüt içerisinde üretilen duş ve tuvaletler tırlara yüklenerek yer sarsıntısı bölgesine gönderildi. Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay ile alay malay endüstri esnafını konuşma ederek hem üretilen duş ve tuvaletleri inceledi, hem da esnaftan vukuf aldı.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 6 Gücük Ay 2023 tarihinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüklerindeki depremler 11 ilde yıkıma illet olurken, yer sarsıntısı sonrası yaraların sarılması için düzenlenen yardımlar da bitmeme ediyor. Manisa’üstelik Hoşur Endüstri Sitesi esnafı, Manisa Valiliği, Yunusemre Kaymakamlığı ve AFAD koordinesinde kişi aralarında yaptıkları organizasyonla depremzedeler amacıyla duş ve tuvalet kabini üretti. Değişik çığır gruplarının aynı araya geldiği duş ve tuvalet üretimine, Manisa’daki iz liseleri öğretmenleri ve öğrencileri dahi gönüllü olarak bindi verdi. Depremin evvel anından bu yana üretilen 111 adet duş ve tuvalet, içlerine elektrikli şofbenleri üstelik montajlanarak 10 tıra yüklendi. 10 tır, Manisa İl Itimat Müdürlüğüne vabeste gidiş geliş ekiplerinin eskortunda konvoy namına yer sarsıntısı bölgesine yola çıktı.

Malzeme ve iş gücü teminiyle bu arada üretimin bitmeme edeceğini belirten esnaftan Hüseyin Kumrucular, “Çoğunlukla Malatya bölgesine duş ve abdesthane gönderiyoruz. İçlerinde elektrikli şofbenleriyle gelişigüzel ürettik. Okullarda üretilen sobalarla beraber su malzemeleriyle alay malay 10 tır gönderiyoruz. Toplamda 111 pasaj duş ve abdesthane namına sevkiyatımız gerçekleşmiş olacak. Gereç temininde de benzeri bastırık yaşamazsak Manisa Valiliği organizasyonunda üretimimiz devam edecek. Şu anda zelzele bölgesine çokça çok gereç gittiğinden onları dahi değerlendirerek üretim bitmeme edecek” dedi.

Vali Karadeniz sevkiyatı yerinde inceledi

Öte yandan Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay ve Manisa İl Milli Yetişek Müdürü Mustafa Fellah ile alay malay endüstri esnafını konuşma ederek hem üretilen duş ve tuvaletleri inceledi, hem de esnaftan bilgi aldı. Sevkiyatı durumunda izleme eden Ilbay Karadeniz, esnafın gösterdiği dayanışmaya de teşekkürname etti. – MANİSA

Share: