Deprem bölgesine 10 tır duş ve tuvalet Manisa’dan uğurlandı

Yer Sarsıntısı bölgesine 10 tır duş ve tuvalet Manisa’dan uğurlandı

Manisalı uran esnafından hareket bölgesine duş ve abdesthane üretti

Esnaf dayanışmasıyla hareket bölgesine müzaheret eli uzandı

Ilbay Karadeniz sevkiyatı durumunda inceledi

MANİSA Manisa’da bayağı uran esnafı marifetiyle dayanışma içerisinde üretilen duş ve tuvaletler tırlara yüklenerek zelzele bölgesine gönderildi. Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay ile gelişigüzel sanayi esnafını ziyaret ederek hem üretilen duş ve tuvaletleri inceledi hem da esnaftan hikmet aldı.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 6 Gücük Ay 2023 tarihinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki sarsıntı 10 ilde yıkıma bozukluk olurken, yer sarsıntısı sonrası yaraların sarılması amacıyla düzenlenen yardımlar üstelik bitmeme ediyor. Manisa’üstelik Amiyane Uran Sitesi esnafı, Manisa Valiliği, Yunusemre Kaymakamlığı ve AFAD koordinesinde öz aralarında yaptıkları organizasyonla depremzedeler için duş ve tuvalet kabini üretti. Ayrımlı iz gruplarının tıpkı araya geldiği duş ve abdesthane üretimine Manisa’daki iz liseleri öğretmenleri ve öğrencileri de fahri olarak destek verdi. Depremin önce anından bu yana üretilen 111 skor duş ve tuvalet içlerine elektrikli şofbenleri de montajlanarak 10 tıra yüklendi. 10 tır, Manisa İl Inanma Müdürlüğüne mecbur gidiş geliş ekiplerinin eskortunda kafile adına sarsıntı bölgesine yola çıktı.

Materyal ve iş gücü teminiyle beraber üretimin bitmeme edeceğini belirten esnaftan Hüseyin Kumrucular, “Çoğunlukla Malatya bölgesine duş ve tuvalet gönderiyoruz. İçlerinde elektrikli şofbenleriyle alay malay ürettik. Okullarda üretilen sobalarla beraber akarsu malzemeleriyle birlikte 10 tır gönderiyoruz. Toplamda 111 sunum duş ve tuvalet namına sevkiyatımız gerçekleşmiş olacak. Gereç temininde birlikte benzeri yük yaşamazsak Manisa Valiliği organizasyonunda üretimimiz devam edecek. Şu anda hareket bölgesine haddinden fazla çok materyal gittiğinden onları de değerlendirerek üretim devam edecek” dedi.

Vali Karadeniz sevkiyatı durumunda inceledi

Öte yandan Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay ve Manisa İl Milli Yetişek Müdürü Mustafa Dikici ile alay malay uran esnafını ziyaret ederek hem üretilen duş ve tuvaletleri inceledi hem da esnaftan hikmet aldı. Sevkiyatı yerinde izleme eden Ilbay Karadeniz, esnafın gösterdiği dayanışmaya de teşekkür etti.

Share: