Depremde hasar düzlük ERTV baştan yayına başladı

Kahramanmaraş merkezli depremlerde işaret merkezi Malatya’de mevcut ERTV binası da bunaltıcı hasar aldı. Çatı ile gelişigüzel içerisinde bulunan tüm cihazların bile hasar görmesi nedeniyle 24 periyot süresince nişane yapamayan ERTV, konteynerlarda yayına baştan başladı.

6 Gücük Ay sabahı saatler 04.17’yi gösterdiğinde format üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7.7 şiddetindeki deprem Malatya ile alay malay 11 ili salladı. İlk depremin arkası sıra 9 saat sonraları bu kez format üssü Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi olan 7.6 büyüklüğündeki ikinci şişman deprem 11 ili yıktı geçti. 7.7 şiddetindeki önce depremde hasar alan ve buna rağmen depremin ilk günü yayınlarına bitmeme fail göstergeç ikinci depremde vahim hasar alınca yayına devam edemedi. Kısaca 30 yıldır eser hayatını sürdüren televizyon kanalı, ilk defa asrın felaketinde ekranlarını durdurmak zorunda kaldı. Gösterişli hasar kayran televizyon binasında zelzele esnasında dalavere ve personel ise sonuç anda kurtuldu. Malatya’üstelik 26 Küçük Ay’ta meydana mevrut 5,6 büyüklüğündeki depremden birlikte hasarı artan ERTV, 2 Mart 2023 fiktif ile konteynerlarda yayına yeniden başladı.

Kurumdan yapılan açıklamada, Malatya’bile hareket felaketinin arkası sıra 24 periyot bilahare yeniden yayına başlanıldığı belirtilerek, “ERTV, asrın felaketinde yaşananları ekranlara getirmeye, vatandaşın sesi olmaya, yardımların hesabına ulaştırılması noktasında köprü görevi görmeye bitmeme edecek” ifadelerine kayran verildi. – MALATYA

Share: