Depremde yitirilen her bir fert amacıyla bire bir ikmal

Cihanşümul Hafızlar Derneği sonuç asrın yer iri felaketi olarak gösterilen Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden 41 binin üzerindeki duygusal amacıyla mezuniyet kampanyası başlattı. ‘Yitirdiğimiz beher duygusal üzere benzeri bitirme okuyoruz’ kampanyasına EHAD Manisa Şubesi adına bindi verdiklerini kaydeden toplum örgütü Başkanı Ahmet Erdinçli, mezuniyet veya cüz ahzetmek isteyen vatandaşlara çağrıda bulundu.

Cihanşümul Hafızlar Derneği depremde hayatını kaybedenler için bitirme kampanyası başlattı. Depremin çabucacık peşi sıra yer sarsıntısı bölgesinde taharri kurtarma ve arkalama üleştirme faaliyetlerine katılan toplum örgütü deminden üstelik bitirme kampanyası başlattı.

EHAD Manisa Büro Başkanı Dr. Ahmet Erdinçli, “6 Gücük Ay günü 10’dan çok ilimizle gelişigüzel Suriye’yi de etkileyen ve milletimizi derinden sarsan iki iri zelzele yaşadık. Cenab-ı Hak’tan ebedî uyku eden vatandaşlarımıza yağmur, yaralılara evgin şifalar ve milletimize sabr-ı cemil yalvarma ederiz. Afetten etkilenen hep vatandaşlarımıza yönelik yardım faaliyetlerimizin yanı sıra, EHAD’nin yapılış amacı istikametinde facia bölgesinde yıkılan veya hasar gören hafızlık müesseselerinin tespiti, irtihal eden veya yaralanan saklayan ve koruyan adaylarının tespiti ve aileleri ile irtibata geçilmesine yönelik çalışmalarımız bitmeme etmekle birlikte, afetten etkilenen hafızlara maddesel ve manevi bindi çalışmalarımızı bile sürdürmekteyiz. Bütün bu çalışmalarımızın birlikte EHAD ailesi olarak yaşanan afetlerde ‘Yitirdiğimiz beherglas fert üzere tıpkısı itmam okuyoruz’ sloganıyla mezuniyet kampanyası başlatmış bulunmaktayız. Intaç veya fasikül kabul etmek talip vatandaşlarımız intaç.ehad.org.tr web sayfamızı ziyaret edebilirler. Bu vesileyle geçmişten günümüze yaşanan sarsıntı, başat, cuşiş kadar bütün afetlerde emrihak edenlere Rabbimizden yağmur, geride kalanlara sabr-ı cemil yalvarma ederiz.” dedi.

Dr. Erdinçli antrparantez okunacak hatimlerin duasının da ramazan ayının sonunda gerçekleştirileceğini vurguladı. – MANİSA

Share: