Depresyon altından hafif yaralı kurtulan Hataylı eş yaşadıklarını unutamıyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay’dahi yıkılan binanın enkazından belli belirsiz gaileli kurtulan 5 kişilik karı, yaşadıklarını hafızalarından silemiyor.

“Asrın felaketi” yerine nitelenen Kahramanmaraş merkezli, 11 ili etkileyen depremlerde yeryüzü haddinden fazla hasar gören iller arasında mevcut Hatay’ın İskenderun ilçesinde yaşadıkları Yakut Apartmanı’nın temel taşı katında depreme yakalanan Cevahir ailesi, yıkılan evlerinin enkazından hafif gaileli kurtuldu.

Depremin arkası sıra Bartın’a mevrut familya, Mehmet Kibar Koca Mektepli Yurdu’na yerleştirildi.

“Devletimiz tarafından seçkin makule ihtiyacımız gideriliyor”

Cet Yusuf Cevahir, gazetecilere, yer sarsıntısı sırasında uyuduklarını, gürültülü tıpkısı ses ve büyük sarsıntıyla uyandıklarını söyledi.

O sarsıntıyla yürümekte külfet çektiklerini ve bir müddet sonraları evlerinin yıkılmasıyla 8 yaşındaki kızı Elif ile enkaz altında kaldığını nâkil Elmas, komşularının sebebiyle kısa sürede dışarı çıkabildiklerini anlattı.

Eşi ve ayrıksı 2 çocuğunun da ufak sıyrıklarla enkazdan çıkabilmesine rağmen acılarının şişman olduğunu kaydeden Mücevher, “Keder yalnız düştüğü yeri değil, bilcümle dünyayı ve ülkeyi yaktı. Rabbim beterinden ve tekrarından korusun. Şu zaman Bartın’a yerleştik, yurda sığındık. Tek sıkıntımız namevcut, devletimiz aracılığıyla seçme cins ihtiyacımız gideriliyor. Tanrı herkesten razı olsun.” diyerek konuştu.

Depremde ağabeyi, yengesi ve yeğenini kaybettiğini tamlayan Mücevher, “Ağabeyim ve ailesinin cenazelerine üçüncü dönme ulaşabildik ve toprağa verdik. Sözün bittiği yer. Söylenecek bir husus bulunmayan. Devlet kendisine tedirginliğimiz, korkumuz devam ediyor.” dedi.

Cevahir, Hatay’de PVC ustası olduğunu dile getirerek, “Şu zaman için evimiz yıkıldı, tıpkısı şeyimiz kalmadı. 5 bükülmüş apartmanın destek katında oturuyorduk. Kızımla belime kadar çökme altında kaldım amma şükürler olsun hafif sıyrıklarla kurtulduk. Şu an ayaktayız, Rabbime binlerce defa şükürler olsun.” ifadelerini kullandı.

Share: