DEVA Partisi Umumi Başkanı Babacan, Siirt mitinginde konuştu Açıklaması

UMAR Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Hedefimiz, vatandaşlarımızın üreterek zenginleştiği aynı Türkiye’dir.” dedi.

Babacan, partisinin 15 Orak Ayı Demokrasi Meydanı’nda planlı mitinginde yaptığı konuşmada, etnik kimliği, fideist, mezhebi hangi olursa olsun seçme vatandaşın bu ülkenin fiyat ve kibirli vatandaşı olduğunu söyledi.

Parti adına bağımsız milletvekili ve varlıklı aynı Türkiye amacıyla yola çıktıklarını dile getiren Babacan, ahbaplık içerisinde hareket edeceklerini belirtti.

Babacan, “Hukuksuzlukla mücadeleleri birlikte hususiyet içerisinde yapacağız. Çünkü devlete yakışan, hususiyet içre akım etmektir. Devlete yakışan, adaleti sağlamaktır.” ifadelerini kullandı.

Ekonominin temelinde hususiyet, doğruluk, özgürlük ve demokratlık olduğunu aktaran Babacan, toplumsal yardımları ihtiyacı olan herkese ulaştıracaklarını söyledi.

İhtiyaç sahiplerine asgari dirimlik desteği sağlayacaklarını tamlayan Babacan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İhtiyacı olan herkesin asgari ihtiyacını karşılayacak benzeri geliri devletin garanti etmesi gitmek. Bizim sonuncu hedefimiz, bir tane tıpkı vatandaşımızın da içtimai yardıma kadın olmadığı bir Türkiye’dir. Hedefimiz, vatandaşlarımızın üreterek zenginleştiği tıpkı Türkiye’dir. Herkesin fiilen adalet ettiği hayat seviyesine ulaşana kadar bunun üzere çalışacağız. Çocukların eğitim bilimi ihtiyaçları için dahi özel programlar devreye sokacağız.”

TILSIM Partisi İl Başkanı Imge Raci üstelik mitingde ayrımsız müzakere yaptı.Share: