Düzce haberi… Düzce’de ekol kantinleri denetlendi

Okullarda kullanılmamış eğitim bilimi tedris yılının başlaması ile birlikte Il bünyesinde oluşturulan yarkurul meslek kantinlerini denetledi. Düzce Belediyesi Polis Müdürlüğü da denetimlere katılarak izin ve eşit tarifesi kontrolü yaptı.

Düzce Belediyesi Polis Müdürlüğü ekipleri, Valilik aracılığıyla kurulan yarkurul üyeleriyle gelişigüzel memleket genelindeki okulların kantinlerinde denetleme gerçekleştirdi. 2022-2023 Eğitim tedris yılının başlamasıyla gelişigüzel öğrencilerin dimdik ortamlarda beslenmelerini nail olmak amacıyla denetimleri sunma yeniden cimri markajcı Düzce Polis ekipleri, kantinlerdeki ürünlerin son istimal tarihlerini, hıfız koşullarını, satışı yapılan yiyeceklerin hıfzıssıhha koşullarına akla yatkın adına hazırlanması ile mutfaklarının hijyen kurallarına uygunluğu hususlarında kırılan davranıyor. Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve komisyon üyeleri denetimlerini artıracağını belirtti.

Kantin işletmecilerinin işyeri açım ve çalıştırma ruhsatlarının kontrollerini de sağlayıcı Düzce Belediyesi Polis ekipleri, denetimlerde cemi kuralları uyan işletmecilere teşekkür etti. – DÜZCE

Share: